Gulbim paša kļūdas aizšķērso ceļu uz Vīnes tenisa turnīra finālu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 6 mēnešiem.

Ernests Gulbis sestdien Vīnē divos setos ar 3-6, 6-7 (4-7) zaudēja amerikānim Stīvam Džonsonam Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) 500 punktu turnīra pusfinālā, liecina organizatoru informācija. Gulbis pieļāva daudz nepiespiestu kļūdu, kas viņam liedza pacīnīties par pusotra gada laikā pirmo finālu.

(papildināts ar Ernesta Gulbja pretinieku Bāzeles turnīrā)
Dalība pusfinālā Gulbim garantēs 180 punktu rangā un atgriešanos tā pirmajā simtā.

Ļoti pieticīga Gulbja precizitāte servēs ļāva Džonsonam ar breiku iegūt 3-0 pārsvaru, ko amerikānis noturēja līdz pirmā seta beigām. Turklāt daudz nepiespiestu kļūdu Gulbim neatstāja daudz cerību mainīt cīņas ritējumu.

Kļūdu skaits Gulbim nemazinājās arī otrajā setā, un ATP rangā ir 47.vietā ierindotais Džonsons vēlreiz lauza latvieša servi, panākot 3-1. Seta vidū Gulbis pirmoreiz tika pie punkta sāncenša servē un atjaunoja neizšķirtu - 4-4, bet galotnē zaudēja taibreikā.

Otrā pusfinālā galvenais favorīts spānis Davids Ferers ar 7-6 (7-5), 7-5 uzveica Francijas tenisistu Gēlu Monfisu.

Džonsons arī abās līdzšinējās savstarpējās spēlēs Gulbi uzveica pērn Cincinati "Masters" turnīrā un 2012.gadā ASV atklātajā čempionātā. ATP turnīra pusfinālā Gulbis spēlēja pirmoreiz kopš pērnā gada oktobra, kad pretendēja uz vietu finālā Maskavā.

Vīnē Gulbis startēja ar uzvaru pār 19 gadus veco austrieti Lukasu Mīdleru, kurš rangā ir sestajā simtā, un guva pirmo panākumu kopš augusta vidus. Savukārt ar uzvaru pār ASV tenisistu Džonu Isneru (ATP 13.) latvietis nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā, kur pieveica horvātu Ivo Karloviču (ATP 20.).

Gulbis pirmdien publicētajā ATP rangā atkāpās uz 117.vietu. Pirms došanās uz Vīni viņš nebija spēlējis kopš septembra beigām, kad plaukstas savainojuma dēļ nepabeidza pirmās kārtas spēli Šeņdžeņas turnīrā Ķīnā.

Ranga pirmajā simtā augstāk vai zemāk Gulbis turējās kopš 2013.gada marta, taču ļoti neveiksmīgā sezona latvieti nogremdēja arī reitinga tabulā. Gada sākumā Gulbis vēl bija 13.vietā rangā, tādējādi 27 gadus vecais spēlētājs ir zaudējis vairāk nekā 100 pozīcijas.

Vīnē tenisisti cietā seguma laukumos cīnās par 2,32 miljonu eiro balvu fondu.

Nākamnedēļ Gulbis spēlēs 500 punktu turnīrā Bāzelē, Šveicē, kur pirmajā kārtā atkal tiksies ar Isneru.