Dzelzs nervu Gulbis sasniedz Vīnes tenisa turnīra pusfinālu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 6 mēnešiem.

Ar pārliecinošu stabilitāti piektdien Vīnē iepriecināja Ernests Gulbis, kurš divu setu taibreikos ar 7-6 (7-4), 7-6 (7-5) uzvarēja Horvātijas tenisistu Ivo Karloviču un iekļuva Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) 500 punktu turnīra pusfinālā, liecina organizatoru informācija.

(papildināts ar Ernesta Gulbja pretinieku pusfinālā)
Pusfinālā Gulbja pretinieks būs amerikānis Stīvs Džonsons, kurš trijos setos uzvarēja ar otro numuru izlikto Dienvidāfrikas tenisistu Kevinu Andersonu - 5-7, 7-6 (7-5), 6-4. ATP turnīra pusfinālā Gulbis spēlēs pirmoreiz kopš pērnā gada oktobra, kad pretendēja uz vietu finālā Maskavā.

Abos setos Gulbim un Karlovičam ne reizi neizdevās gūt punktu pretinieka servēs, tādēļ visu izšķīra spēle taibreikos. Gulbis kortā darbojās ļoti nosvērti un neļāva vaļu liekām emocijām, kas viņam palīdzēja noturēties spēlē pret varena auguma pretinieku.

Karloviča ierasti spēcīgās serves pirmā seta sākumā bieži bija neprecīzas, kas Gulbim pavēra iespējas, tomēr tās izmantot neizdevās. Horvāts bieži devās pie tīkla un darbojās pietiekami efektīvi, lai Gulbim pie punktiem tikt būtu grūtāk. Ar septīto numuru izliktais Karlovičs seta vidū turklāt uzlaboja precizitāti servēs un vieglāk krāja punktus, toties taibreikā pārliecinošāk nospēlēja Gulbis, lai gan sākotnēji nonāca zaudētājos.

Otrajā setā bija maz garāku izspēļu, jo abi tenisisti apliecināja labu servētāju reputāciju. Savā servē pārliecinošāk jau spēlēja Gulbis, tomēr arī viņš dažbrīd neko neiespēja pret ATP rangā 20.vietā ierindotā Karloviča spēcīgajiem pirmajiem sitieniem. Vēlreiz uzvarētāja noteikšanā nonāca līdz taibreikam, kura sākumā spožā izspēlē iegūto pārsvaru Latvijas tenisists nosargāja.

Arī līdz šim vienīgajā abu tenisistu spēlē 2010.gadā Delrejbīčā pārāks bija Gulbis.

Džonsons ATP rangā ir 47.vietā, un abās līdzšinējās savstarpējās spēlēs viņš Gulbi uzveica pērn Cincinati "Masters" turnīrā un 2012.gadā ASV atklātajā čempionātā.

Turnīru Gulbis iepriekš sāka ar uzvaru pār 19 gadus veco austrieti Lukasu Mīdleru, kurš rangā ir sestajā simtā, un guva pirmo panākumu kopš augusta vidus. Savukārt ar uzvaru pār reitinga 13.vietas īpašnieku ASV tenisistu Džonu Isneru latvietis nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā. Dalība pusfinālā Gulbim garantēs 180 punktu rangā un atgriešanos tā pirmajā simtā.

Gulbis pirmdien publicētajā ATP rangā atkāpās uz 117.vietu. Pirms došanās uz Vīni viņš nebija spēlējis kopš septembra beigām, kad plaukstas savainojuma dēļ nepabeidza pirmās kārtas spēli Šeņdžeņas turnīrā Ķīnā.

Ranga pirmajā simtā augstāk vai zemāk Gulbis turējās kopš 2013.gada marta, taču ļoti neveiksmīgā sezona latvieti nogremdēja arī reitinga tabulā. Gada sākumā Gulbis vēl bija 13.vietā rangā, tādējādi 27 gadus vecais spēlētājs ir zaudējis vairāk nekā 100 pozīcijas.

Vīnē tenisisti cietā seguma laukumos cīnās par 2,32 miljonu eiro balvu fondu, un uzvarētājs, kurš nopelnīs 500 punktu pasaules rangā, kļūs zināms svētdien. Ar pirmo numuru ir izlikts spānis Davids Ferers, kurš reitingā ir astotais.