Tikmers: Iniciatīvu «Es atbalstu sportu!» finansē sešas sporta organizācijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Rīgā otrdien tika atklāta iniciatīva "Es atbalstu sportu!", kuru finansē sešas sporta organizācijas – Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), Latvijas Sporta federāciju padome, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija, kā arī  Latvijas Hokeja federācija, Latvijas Basketbola savienība un Latvijas Futbola federācija, žurnālistiem atklāja viens no organizatoru aktīvistiem, LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Iniciatīva “Es atbalstu sportu!” darbosies mēnesi, un, lai to finansētu (iniciatīvas mājaslapa, dalībniekiem vienādi krekliņi, PR aģentūras pakalpojumi u.c.) sešas minētās organizācijas ir rezervējušas katra savā budžetā summu 5000 eiro, kuru, pēc Tikmera vārdiem, iniciatīva mēģinās taupīgi un mērķtiecīgi realizēt mēneša garumā. Tikmers solīja, ka tad, kad kampaņa būs noslēgusies, viņš iepazīstinās ar visiem izdevumiem.

Tikmers žurnālistiem apgalvoja, ka iniciatīvai “Es atbalstu sportu!” netiekot tērēts neviens eiro no valsts budžeta naudas – rezervētie līdzekļi esot sponsoru ziedojumi un citi ieņēmumi.

Jau ziņots, ka iniciatīva “Es atbalstu sportu!” ir par izmaiņām sporta nozarē. Ar izmaiņām likumdošanā sporta nozarei ir samazinājušies ziedojumi par apmēram 51%, bet gada griezumā samazinājums varētu būt pat 75%. Iniciatīva mudina valdību veidot kompensējošu mehānismu, lai ziedojumu samazinājuma rezultātā neciestu sportisti un viņu rezultāti, vai arī veikt izmaiņas likumdošanā, kas liktu palielināties ziedotāju interesei. Tāpat arī plānots rosināt, ka sporta nozare ir jāpārrauga neatkarīgai institūcijai, nevis Izglītības un zinātnes ministrijai, kurai sports nav prioritāšu saraksta augšgalā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti