Sporta ziņas

Doma laukumā šodien sāksies Rīgas pludmales volejbola nedēļa

Sporta ziņas

Latvijas Šaha federācijā no jaunajiem spēlētājiem Eiropas čempionātā gaidīts vairāk

Latvijas olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers par sporta finansējumu

Sporta nozare ceļ trauksmi par ziedojumu samazināšanos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 9 mēnešiem.

Sportā ir sasniegta kritiskā robeža, uzskata Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. Tieši tādēļ otrdien, apvienojoties sportistiem, treneriem un sporta organizācijām, Esplanādē notiks iniciatīvas “Es atbalstu sportu” atklāšana.

Galvenā problēma, kas likusi sarosīties sporta nozarei, ir finanšu trūkums, ko radījušas izmaiņas likumdošanā saistībā ar ziedojumiem. Tikmers sarunā ar Latvijas Radio uzsvēra, ka sporta organizācijas saņēmušas par 51% mazāk ziedojumos, nekā iepriekš. Turklāt prognozes liecina, ka ziedojumi varētu samazināties līdz pat 75%.

Tikmers raidījumā “Rīta Panorāma” atklāja, ka naudas izteiksmē šis ziedojumu samazinājums lēšams 10-15 miljonu eiro apmērā.

Tikmers vērsa uzmanību, ka ziedojumu samazināšanās rezultātā, iespējams, daudziem sportistiem nebūs iespēju sagatavoties un doties uz starptautiskām sacensībām. Kā piemērus viņš minēja Nāciju kausa izcīņu motosportā, kas risināsies ASV, kā arī 3x3 basketbolu, kur U-23 pasaules čempionāts risināsies Ķīnā. Proti, finanšu trūkuma dēļ, visticamāk, sportisti šajos turnīros piedalīties nevarēs.

Latvijas kamaniņu braucēji Juris un Andris Šici LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja, ka finanšu trūkuma dēļ uz sacensībām var netikt arī jaunie kamaniņu braucēji, kas būtu nepieciešams, domājot par sporta veida nākotni un to, ka jaunajiem sportistiem ir nepieciešama starptautiska pieredze.

Tikmers pauda, ka, mainoties likumdošanai par ziedojumiem, bija nepieciešams kompensējošs mehānisms, piemēram, papildu līdzekļi no valsts budžeta, vai arī izmaiņas nodokļu sistēmā, kas uzņēmējiem radītu lielāku interesi ziedot. Tikmers sarunā ar Latvijas Radio paziņoja, ka Latvijas sportistu zemie sasniegumi starptautiskos turnīros arī ir saistīti ar finanšu trūkumu.

Tikmers uzsver, ka ir jāmaina sporta pārvalde. Proti, jāveido jauna, neatkarīga organizācija – sporta aģentūra, pārvalde, birojs vai ar laiku pat ministrija, kas strādātu ar nozari, un tās vadītājam “jādeg” par sportu. Šobrīd nozare uzticēta Izglītības un zinātnes ministrijai, kurai sports nebūt neesot prioritāšu sarakstā.

Iniciatori vēlas, lai viņus sadzirdētu valdība. Tiesa gan, iniciatīva sākusies tieši Saeimas vēlēšanu priekšvakarā, kad arī sportisti, dodoties pie vēlēšanu urnām, ar savu balsi varēs nobalsot par partiju nonākšanu pie varas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti