Panorāma

Radošajai apvienībai "Telefilma-Rīga" – 60!

Panorāma

Par karošanu Donbasā un Sīrijā – atšķirīgi tiesu spriedumi

Mainīs sporta prēmiju piešķiršanas kārtību

Nerod kopsaucēju sportistu prēmēšanas sistēmas pārskatīšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 5 mēnešiem.

Latvijas Nacionālajā sporta padomē (LNSP) trešdien pēc ilgām diskusijām netika panākta vienošanās, ka naudas balvas par augstiem sasniegumiem sacensībās piešķirs tikai olimpisko un paralimpisko disciplīnu sportistiem. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) vēlas, lai uz naudas balvām varētu pretendēt arī junioru vecuma sportisti.

Būtisku iebildumu nebija pret maksimālo naudas balvas summu - 100 000 eiro pirms nodokļu nomaksas, ko piešķirtu par uzvaru olimpiskajās spēlēs. Tas gan arī nozīmē, ka naudas balvas ir būtiski sarukušas, jo savulaik par olimpisko zelta medaļu tika maksāta divreiz lielāka summa. 

Savukārt par panākumiem paralimpiskajā sportā prēmijas ieguvušajiem sportistiem pašu rīcībā paliks 70% summas, bet atlikušie 30% paredzēti paralimpiskā sporta attīstībai. Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka konkurence, piemēram, vieglatlētikā paralimpiešiem nav tik liela. Iebildumu pret jauno kārtību neesot arī labākajiem Latvijas paralimpiešiem.

Par sporta nozari atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosināja naudas balvas piešķirt tikai par izciliem sasniegumiem olimpiskajos un paralimpiskajos sporta veidos. Taču izņēmuma gadījumos LNSP varēs piemērot izņēmuma statusu par panākumiem sacensībās, kas nav atzītas par atbilstošām naudas balvu saņemšanai.

Nākamajā LNSP sēdē lems, vai olimpiskajā gadā sportistus prēmēt par sasniegumiem Eiropas čempionātā. Priekšlikums atteikties no Eiropas čempionāta laureātu apbalvošanu rosināts ar nodomu motivēt sportistus labāko rezultātu sasniegt galvenajās sacensībās - olimpiskajās spēlēs.

LNSP arī atklāja, ka Latvijas Taekvondo federācijas (LTF) prezidents Hermanis Močaļins mēģinājis tikt pie Ineses Tarvidas trenerim paredzētās naudas balvas par bronzas medaļu pasaules čempionātā, vēstīja aģentūra LETA. Federācijas iesniegumā kā vienīgais Tarvidas treneris bija norādīts Močaļins, lai gan sportiste kopš šī gada vasaras trenējas Vācijā pie Markusa Kohlofela, kurš viņai palīdzēja arī pasaules čempionātā. Savukārt Latvijā Tarvidu trenē Vitālijs Lepins, bet pasaules čempionātā Močaļins bija norādīts kā Latvijas izlases galvenais treneris. Atklājot problēmu, IZM rosināja prēmiju piešķirt nevis Močaļinam, bet Kohlofelam, ko LNSP arī atbalstīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti