Dienas ziņas

Šodien – Olimpiskā diena

Dienas ziņas

Seno telefonu izstāde Kuldīgas muzejā

Kārsavā uzlabo iespējas sportot pierobežā

Līdz ar sporta laukuma modernizāciju Kārsavā cer uz kvalitatīvākiem treniņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Kārsavā modernizēts vietējais sporta laukums, jo iepriekšējais bija būvēts pagājušā gadsimta vidū un apgrūtināja treniņu un mācību stundu norisi. Jaunajā stadionā varēs sportot arī iedzīvotāji, un tas būs pieejams jaunsargiem un robežsargiem.

Pārbūvēto Kārsavas vidusskolas stadionu iemēģina novada aktīvākie sportisti. Te rit pirmās novada sporta spēles. Katra piecu pagastu un Kārsavas pilsētas komanda cīnās par uzvaru futbolā, volejbolā, dambretē un vairākos citos sporta veidos. Noskaņojums sportistiem – saviļņojošs: beidzot stadions ieguvis jaunu veidolu un atbilst visām mūsdienu prasībām.

„Es domāju, ka šis projekts būs ļoti liels ieguldījums tieši jaunajiem sportistiem,” norāda Mežvidu pagasta iedzīvotājs Rimants Žogota.

„Manā laikā, kad es trenējos, tādu stadionu nebija, tādas infrastruktūras vispār nebija. Tagad domājot par to, kā viss pilnīgi atjaunots ir, ļoti mīksts stadions, tas protams arī palīdzēs bērnu veselībai pilnvērtīgi sportot un pilnvērtīgi attīstīties,” norāda Žogota.

„Uztraukums liels, ka jauns laukums, nepierasti, agrāk bija diezgan tāds pavecs. Tagad viņš ļoti skaists, patīkami skraidīt,” pauž Kārsavas iedzīvotāja Alīna Caune.

Kopš novada izveides stadiona renovācija ir otrs lielākais infrastruktūras projekts. Tā izmaksas veido pašvaldības līdzekļi, kā arī aizņēmums valsts kasē vairāk nekā 550 000 eiro apmērā. Trīs gadu laikā te tapis futbola laukums, vieta volejbola, strītbola un tenisa spēlēm, tāllēkšanas bedre, skrejceliņi, kā arī ierīkotas ģērbtuves un tribīnes.

Jau iepriekš sportisti veiksmīgi startējuši valsts un plašāka mēroga sacensībās, bet tagad motivācija sasniegt ko vairāk tikai augs. „Ar skolas komandu mēs startējām pasaules skolu krosa sacensībās. Izcīnījām pašreiz augstāko vietu. Tas bija pirms pieciem gadiem, 15. vietu, kas Latvijas vēsturē ir labākais sasniegums,” stāsta Kārsavas vidusskolas sporta skolotājs, vieglatlētikas treneris Viktorijs Krišāns.

Savukārt Kārsavas novada sporta metodiķis Mihails Oļipovs atzīmē, ka Latgalē sporta infrastruktūras netrūkst.

„Gan Zilupē ir labs stadions, arī Ludzā ir halle. Ciblā daudz sportistu un galu galā ir Kārsava tagad. Tas priecē, ka mēs esam tajā vidē,” norāda Oļipovs.

Kārsavas stadions būvēts pērnā gadsimta 50. gados, un kopš tā laika krasas izmaiņas te netika veiktas. Tāpēc piektdien jaunā stadiona atklāšana bija sen gaidīts notikums, pie tam iepriekš gadījušies pat dažādi kuriozi, par ko tagad jau var arī pasmaidīt. „Mūsu sportisti uz vecā stadiona vienmēr skrēja kalnā. 100 metru sākuma līnija bija kaut kur par trīs metriem zemāka, nekā finiša līnija,” atgādina Kārsavas novada izpilddirektors Toms Vorkalis.

Tuvākajā laikā stadiona teritorijā noslēgsies vēl daži labiekārtošanas remontdarbi, lai jau 24. septembrī dotu startu rudens sportiski militārajām sacensībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti