Krievijā par vēršanos sporta arbitrāžā lems bez antidopinga aģentūras vadītāja dalības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) pārraudzības padome ceturtdien lems, vai vērsties Starptautiskajā sporta arbitrāžas tiesā (CAS), lai apstrīdētu Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) piespriesto sodu, kas Krieviju uz četriem gadiem izslēdz no augstākā līmeņa starptautisko sacensību aprites. Lēmuma pieņemšanā nebūs iesaistīts RUSADA ģenerāldirektors Jurijs Ganuss, kurš iepriekš apšaubīja Krievijas izredzes arbitrāžā panākt sev labvēlīgu lēmumu, vēstīja insidethegames.com.

Par vēršanos CAS lems septiņi RUSADA pārraudzības padomes locekļi, kuru vidū ir Krievijas sporta ministrijas pārstāvji. Ministrijā jau iepriekš pauda pārliecību, ka jāvēršas CAS, lai panāktu RUSADA neatbilstības statusa atcelšanu. RUSADA pārraudzības padomi vada auditoru uzņēmuma "Ernst & Young" partneris Aleksandrs Ivļevs, taču tiek uzskatīts, ka ministrijas pārstāvju viedoklis būs noteicošs un Krievija vērsīsies CAS. 

Arbitrāžas lēmums būs saistošs visām pasaules Antidopinga kodeksu parakstījušajām pusēm. Krievijai nelabvēlīga sprieduma gadījumā tās sportistiem četrus gadus būs liegts zem savas valsts karoga startēt olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātos, kā arī citos augstākā līmeņa pasākumos. Krievijai tas liegtu arī uzņemt pasaules čempionātus, uz kuru rīkošanu tā ir ieguvusi tiesības. 

Arī CAS nelabvēlīga sprieduma gadījumā dopingā neiesaistītiem Krievijas sportistiem varētu nodrošināt tiesības startēt neitrālu atlētu statusā. Tiesības lemt par Krievijas sportistu pielaišanu augstākā līmeņa sacensībām būs sporta veidu starptautiskajām federācijām sadarbībā ar WADA. 

Krievijas izredzes arbitrāžā panākt piespriestā soda pārskatīšanu apšauba arī WADA Atbilstības komitejas vadītājs Džonatans Teilors.

Jau vēstīts, ka pērn Krievijai līdz 31. decembrim vajadzēja iesniegt WADA Maskavas antidopinga laboratorijas datus. Noteiktajā termiņā tas netika izpildīts, turklāt pēc WADA pārbaudēm atklājās, ka iesniegtajos dokumentos ir viltojumi. Tas bija galvenais iemesls, kādēļ WADA piesprieda Krievijai četru gadu diskvalifikāciju.

KONTEKSTS:

2015.gadā WADA par 2014.gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs īstenotu valsts mēroga dopinga sistēmu atcēla Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) atzīšanu. Pērn Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs antidopinga noteikumiem atbilstošiem Krievijas sportistiem ļāva startēt neitrālu atlētu statusā. RUSADA statusu nosacīti atjaunoja 2018.gadā, bet WADA turpināja analizēt Maskavas antidopinga laboratorijas datubāzē iegūtu informāciju.

Maskavas Antidopinga laboratorijas datubāzē glabājās dati par Krievijas sportistiem no 2012. līdz 2015.gadam veiktajām dopinga analīzēm. Datu saglabāšana nemainītā veidā bija viens no nosacījumiem RUSADA atbilstības nosacītai atjaunošanai pērn septembrī. Janvārī WADA saņēma laboratorijas datus, taču konstatēja, ka tajos ir veiktas izmaiņas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti