Krievija nepārsūdzēs aizliegumu divās olimpiskajās spēlēs startēt zem sava karoga

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Krievijas Antidopinga aģentūra (RUSADA) pirmdien informēja par lēmumu nepārsūdzēt Šveices augstākajā tiesā Starptautiskās sporta arbitrāžas tiesas (CAS) lēmumu, kas Krievijai divus gadus liedz olimpiskajās spēlēs un citās augstākā līmeņa sacensībās startēt zem savas valsts karoga.

CAS decembrī paziņoja Krievijai piespriesto divu gadu sodu par krāpšanos ar dopingu, tiesa, uz pusi samazinot Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) sākotnēji piespriesto termiņu. Pēc CAS lēmuma RUSADA pieļāva iespēju vērsties ar apelāciju Šveices augstākajā tiesā, kas gan var izvērtēt tikai procesa atbilstību likumam, nevis izskatīt lietu pēc būtības. 

RUSADA pirmdien atkārtoja apgalvojumus, ka CAS lēmums par manipulācijām Maskavas Antidopinga laboratorijas datubāzēs ir kļūdains un vienpusējs, taču pauda vēlmi "atšķirt jaunu lappusi" attiecībās ar WADA, kā arī solīja aizstāvēt tīru Krievijas sportistu intereses un vērsties pret jebkādu Krievijas sporta diskrimināciju. 

CAS lēmums Krievijai arī liedz divus gadus rīkot augstākā līmeņa sporta sacensības. Krievijas sportisti drīkstēs startēt gan 2021.gadā Tokijas olimpiskajās spēlēs gan gadu vēlāk Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs, kā arī pasaules čempionātos un 2022.gada Pasaules kausa finālturnīrā futbolā, ja tam kvalificēsies. Tomēr sportistu dalība nedrīkstēs tikt saistīta ar Krievijas valsts pārstāvēšanu. Savukārt Krievijas funkcionāriem uz soda termiņu liegts ieņemt vadošus amatus starptautiskās sporta organizācijās. 

Formāli jautājums bija par WADA lēmumu 2019. gada decembrī atzīt RUSADA par neatbilstošu pasaules Antidopinga kodeksam. RUSADA tika atzīta par neatbilstošu, jo WADA konstatēja veiktas manipulācijas ar dopinga analīžu rezultātiem Krievijas antidopinga organizācijas datubāzē. 

KONTEKSTS:

Juridiska spēkošanās par Krievijas sodīšanu valsts atbalstītas dopinga sistēmas lietā ilgst jau piekto gadu. Bijušais Maskavas antidopinga laboratorijas vadītājs Grigorijs Rodčenkovs 2016. gada maijā informēja par Krievijas grandiozo dopinga afēru 2014. gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja neatsaucās WADA aicinājumam aizliegt Krievijas dalību 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, taču gadu vēlāk nolēma neļaut Krievijas sportistiem zem savas valsts karoga startēt Phjončhanas ziemas olimpiādē. 

WADA 2018. gada septembrī atcēla RUSADA neatzīšanu, lai gan tobrīd nebija saņēmusi piekļuvi Maskavas laboratorijas datiem. Vēlāk WADA laboratorijas datus saņēma, taču konstatēja tajos veiktas manipulācijas, tādēļ 2019. gada decembrī nolēma Krieviju uz četriem gadiem atstādināt. Savukārt RUSADA nolēma WADA lēmumu pārsūdzēt arbitrāžā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti