«Daugavas» stadiona darbiniekus atlaiž, martā sola sākt būvniecību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Kamēr sabiedrībā virmo kaislības par Dziesmu un deju svētku dejotāju tērpiem un deju repertuāru, mazliet piemirsta ir pati vieta, kur dejošana notiks, proti, "Daugavas" stadions, un vai beidzot, kā ir solīts teju pēc katriem Dziesmu un deju svētkiem, nākamos tiešām sagaidīsim atjaunotā stadionā.

"[Tribīne] tiks pilnībā pārbūvēta, būs jauna hidroizolācija, vairs nebūs šādi ielāpi, būs jaunas sēdvietas, būs invalīdu vietas, šī tribīne atbildīs visaugstākajām futbola federācijas prasībām,” rādot uz vecajām betona tribīnēm, pastāstīja kultūras un sporta centra "Daugavas stadions" valdes loceklis Elmārs Martinsons. Tribīnes grib pārbūvēt līdz Latvijas simtgadei, paredzot tajās vairāk nekā 10 tūkstoš skatītāju vietu.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pārtapšana stadiona teritorijā turpināsies līdz 2022.gadam. Būs jauna vieglatlētikas manēža, sporta centrs, ledus halle, atjaunos bobsleja estakādi un citas ēkas.

Apskatot esošās tribīnes, skats ir visai bēdīgs, caur betona konstrukcijām vieglatlētikas manēžā tek iekšā ūdens, tādēļ griestus klāj pelējums. Patlaban situāciju glābj ar apsegtu tribīņu pirmo stāvu, un, redzot to, rodas jautājums, kāpēc arī pārbūvētās tribīnes būs bez jumta.

Tajā Martinsons vaino Latvijas valsts nabadzību. Jumta uzbūvēšana izmaksātu papildus piecus miljonus eiro, taču Martinsons mierina, ka tribīnes patlaban projektē tā, lai jumtu varētu uzbūvēt arī vēlāk. Viņš gan argumentē, ka ziemeļvalstīs ir stadioni bez jumta, un tas neietekmē celtnes mūžu, tas drīzāk ir komforta jautājums. Svarīgi ir pienācīgi būvi kopt un uzturēt.

"1. martā šis būs būvlaukums un sāksies būvdarbi jaunu tribīņu izbūvei un esošās tribīnes pārbūvei,” tik pārliecināti saka Martinsons, savukārt  Eiropas Savienības fondu departamenta Finanšu instrumentu attīstības nodaļas vadītāja Zanda Saulīte prognozēs ir piesardzīgāka. "Marts, aprīlis, es ar piesardzību teiktu, ka droši vien aprīlis, par cik ir nepieciešamā projekta iesnieguma izskatīšana Centrālā finanšu līguma aģentūrā, es teiktu — aprīļa sākums," viņa ieskicēja gaidāmo darbu sākumu.

Kultūras ministrija pārrauga Eiropas Savienības fondu programmu, kurā stadions saņēmis finansējumu. Kultūras ministrija (KM) ir arī viens no projekta uzraugiem. Būs uzraudzības padome, kas ar noteiktu regularitāti sekos līdzi darbiem.

Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks un Sporta departamenta direktors Edgars Severs apstiprināja, ka viss ir izdarīts tiktāl, ka atliek vien sagaidīt būvatļauju un varēs sākt būvēt. "Uzraudzība ir regulāra, gan komunicējam ar valdi, gan telefoniski, gan e-pastos, reizi trijos mēnešos tiek iesniegti  detalizēti pārskati. Ir uzraudzības padome, ko veidos KM no savas puses attiecībā uz fondu mērķu sasniegšanu, mēs veidosim uzraudzības padomi, iesaistot sporta organizācijas. Ir noslēgts līgums ar būvnieku, ir saskaņots būvprojekts minimālā sastāvā Rīgas domē, rit pēdējie metri un, kad būs saskaņots tehniskais projekts, varēs izņemt būvatļauju un durt lāpstu zemē," sacīja Severs.

Nu jau kā stadiona saimnieks Elmārs Martinsons saka, sportisti, kas ikdienā izmantoja "Daugavas" stadionu, meklē citas mājas. Bobslejisti, visticamāk, trenēsies Siguldā. Gatavojoties gaidāmajiem būvdarbiem, arī stadiona darbiniekus sāk atlaist. "Te arī ir medaļa ar divām pusēm — darbinieki, kas strādā šeit, tiek atlaisti, mums ir kolektīvā atlaišana," pastāstīja Martinsons.

Tribīnes būvēs uzņēmums "LNK Industries Partnership", ar kompāniju ir noslēgts līgums, kas paredz, ka tribīnes būs gatavas pēc 22 mēnešiem, vēlākais līdz 2018. gada 15. maijam. Lai tas būtu iespējams, būvdarbi nudien ir jāsāk pavasara sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti