Sporta ziņas

Latvijas hokeja Virslīgas spēlē HK "Zemgale/LBTU" svin pārliecinošu uzvaru pār HK "Mogo/LSPA"

Sporta ziņas

ZRHK "Dobeles Tenax" gatavojas Eiropas kausa otrās kārtas spēlēm

IZM uzņemsies naudas izmaksu sporta federācijām

Finanšu izmaksu sporta federācijām uzņemsies ministrija, Olimpiskā komiteja piekrīt nelabprāt

Par nozari atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) iecerējusi mainīt finansējuma pārvaldības modeli un no 2024. gada pati piešķirs finansējumu sporta veidu federācijām. Par sistēmas efektivitāti šaubās Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK), kas izmaiņām piekrīt nelabprāt. 

Sportu pārraugošā ministrija ir gatava uzņemties papildu pienākumus, sadalot valsts finansējumu federācijām. Tādējādi tiks ietaupītas administratīvās izmaksas – aptuveni 300–350 tūkstoš eiro. Tomēr LOK uzskata, ka to spētu paveikt efektīvāk.

LOK prezidents Jānis Buks sarunā ar Latvijas Televīziju apšaubīja, ka diskusijas ar IZM par jaunu finansējuma pārvaldības modeli bija labas un produktīvas. 

"Es joprojām uzskatu, ka Olimpiskā komiteja šo [finanšu piešķiršanas] funkciju varētu veikt efektīvāk, caurspīdīgāk, lētāk. Taču lēmums ir politisks," teica Buks. "Ja šī lēmuma rezultātā federācijām, sportistiem paliek vairāk naudas, es šo lēmumu apsveicu."

Iecerētais valsts finansējums sporta veidu federācijām 2024. gadā ir 5,4 miljoni eiro.

Savukārt prioritāro federāciju skaitu plānots samazināt no 20 līdz 15 organizācijām. Ministrijā uzsver, ka jaunais modelis samazinās finansējuma avotu sadrumstalotību, kāda bija līdz šim.

Jaunais modelis paredz federācijas pamatdarbības finansējumu tikai no viena avota ar vienu līgumu un vienu atskaiti, pastāstīja IZM Sporta departamenta vadītājs Vladimirs Šteinbergs. Prioritārajām federācijām atvēlētā nauda ir paredzēta attiecīgo sporta veidu attīstībai.

"Ar tām lielajām federācijām, kas droši vien nonāks tajā [prioritāro] sarakstā, ir vienošanās, ka viņi, saņemot to lielo naudu, dod iespēju mazajām federācijām pieteikties dažādiem pasākumu vai sacensību [finansējuma] konkursiem," piebilda Šteinbergs.

Ministrijā arī uzsver, ka neviena sporta federācija pret jaunā modeļa ieviešanu neesot iebildusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti