Galvenais sporta ierēdnis: Praksē valsts finanšu dalīšanas pārņemšana rada aizķeršanos

Nepastarpināti pārņemot valsts finansējuma dalīšanu sportam, Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) ir radušās aizķeršanās, kas iepriekš nebija paredzamas situācijas modelēšanā, Latvijas Televīzijai teica IZM Sporta departamenta direktora pienākumu izpildītājs Juris Zīvarts. 

(papildināts ar Latvijas Olimpiskās komitejas informāciju)
IZM uztur saziņu ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK), lai finanšu kavēšanās dēļ pēc iespējas neciestu sportisti un sporta veterāni kā pabalstu saņēmēji, sacīja Zīvarts. Viņš atturējās solīt, ka jau šonedēļ pabalsti tiks izmaksāti, bet jautājums esot dienaskārtībā. 

"Diemžēl ir olimpiskais gads un nelielas aizķeršanās ir, bet ir tas brīdis, kad jāmaina [sporta finansēšanas modelis]," pastāstīja Zīvarts. "Mums norādīja Valsts kontrole – mēģinām mazināt administratīvās izmaksas un skatāmies, kā to ir iespējams izdarīt."

Zīvarts piebilda, ka dzīve uzrāda problēmas, kas iepriekš neparādījās teorētiskajos modeļos, IZM gada sākumā pārņemot valsts finanšu dalīšanu sportam. 

"Tu tikai tad vari saprast, kad sāc darīt to fiziski. Iepriekš varēja modelēt situācijas dažādas, bet, kad sāc jau strādāt ar attiecīgiem datiem, saproti, ka kaut kādas aizķeršanās var būt," uzsvēra Zīvarts. "Ja ir vienā vietā aizķeršanās, reizēm tas citas lietas arī pakārto." 

LOK vēlāk piektdien informēja par vienošanos ar IZM 16. februārī izmaksāt pabalstus Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sastāvos iekļautajiem ziemas sporta veidu sportistiem par janvāri un Latvijas Olimpiešu sociālā fondā (LOSF) iekļauto bijušo izcilo sportistu, treneru un sporta darbinieku atbalstīšanai par februāri. Pabalstus izmaksās 94 zelta, sudraba un bronzas sastāva LOV sportistiem un treneriem, kā arī 159 sporta veterāniem.

Vēl turpinās saskaņošanas process par pabalstu izmaksāšanu LOV iekļautajiem sportistiem ar LOK starpniecību līdz ziemas sezonas beigām 30. aprīlī. Gala apstiprinājumu LOK vēl gaida no IZM.

Par citu pabalstu un finanšu piešķiršanas kārtību sportistiem, treneriem, veterāniem, kā arī par finansējuma modeli sporta nozarē kopumā LOK kopā ar IZM un citām iesaistītajām organizācijām turpina sarunas un sola darīt visu, lai rastu "objektīvus, cieņpilnus un caurspīdīgus risinājumus".

KONTEKSTS:

Valdība janvārī atbalstīja jaunu sporta organizāciju finansēšanas kārtību, kas paredz IZM centralizētu lomu valsts piešķirtā finansējuma administrēšanā atzītajām sporta federācijām, Latvijas Olimpiskajai komitejai, Latvijas Sporta federāciju padomei un Latvijas Paralimpiskajai komitejai. IZM paredzēts arī uzraudzīt piešķirtā finansējuma izlietošanas atbilstību. 

LOK izsūtīja vēstuli olimpiešiem, ka pārtrauc finansēt atlētus, jo nav saņemts valsts finansējums. Tālāk finansēšanas grožus jeb darba līgumus ar sportistiem parakstīs Latvijas Olimpiskā vienība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti