Pēc aizdomām par Tikmera interešu konfliktu Vējonis par pareizāko uzskata LOK prezidenta atkāpšanos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saistībā ar izskanējušo informāciju par iespējamo Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta Žorža Tikmera interešu konfliktu un viņa izteicieniem par Latvijas Basketbola savienības (LBS) mēģinājumu veikt pret viņu vērstu nomelnošanas kampaņu, ceturtdien klajā ar savu pozīciju nācis LBS prezidents Raimonds Vējonis, noraidot informāciju, ka viņš vēlas ieņemt LOK prezidenta amatu, bet paužot, ka Tikmeram būtu jāatkāpjas.

"Jau iepriekš publiski esmu paudis atbalstu idejai izveidot vienotu sporta pārvaldības modeli ar vienu, sporta sabiedrību apvienojošu un pārstāvošu, organizāciju kā pilnvērtīgu valsts partneri. Savu pozīciju nemainu. Atkārtoti noraidu Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta Žorža Tikmera mēģinājumu publiskajā telpā izskanējušās ziņas par viņa iespējamo interešu konfliktu saistīt ar Latvijas Basketbola savienību un aicinu Tikmeru tikpat publiski atvainoties LBS un visai basketbola sabiedrībai par apvainojuma izteikšanu. Uzskatu, ka publiski izskanējusī informācija par iespējamo interešu konfliktu rada riskus olimpiskās kustības tēlam un sportam kopumā, tāpēc, atbilstoši demokrātisko valstu praksei, pareizākais risinājums šādā situācijā būtu LOK prezidenta atkāpšanās," LBS mājaslapā publicētajā paziņojumā paudis Vējonis.

"Lai nebūtu nekādu pārpratumu un divdomību: vēlos uzsvērt, ka sporta pārvaldībā ir nepieciešamas pārmaiņas, bet mans fokuss ir vērsts uz  Latvijas basketbola attīstību, tuvākos gadus plānoju pabeigt basketbolā iesāktos projektus, un vēlos kliedēt baumas, ka pretendēju vadīt LOK," uzsvēris LBS prezidents.

Vējonis norādījis, ka basketbola saime pēdējos gados paveikusi daudz un viņš ir gatavs strādāt basketbola labā arī turpmāk, tādēļ kandidēs nākamajās vēlēšanās uz LBS prezidenta amatu un nepretendē būt LOK prezidents.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti