Amatpersonas sāk rīkoties saistībā ar LOK prezidenta Tikmera iespējamo interešu konfliktu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Aizdomās par iespējamu interešu konfliktu nonācis Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers. Šobrīd šai lietai pievērsušās arī amatpersonas, pieprasot papildu informāciju.

Pieci uzņēmumi, kuros līdzīpašnieces kādā brīdī bijušas vai joprojām ir Tikmera bijusī sieva Gita Ducmane un tagadējā dzīvesbiedre Inese Celmiņa, bijuši ilggadēji piegādātāji LOK un tās paspārnē esošajiem olimpiskajiem centriem.

SIA uzņēmumi "SC Kafe", "Ice Ring", "Plus Fitness", "Express Travel" un "Rumba koģenerācija" daudzu gadu gaitā ir dažādā veidā sadarbojušies ar LOK un olimpiskajiem centriem, piemēram, rūpējušies par olimpiešu un funkcionāru ceļošanu, ēdināšanu, kā arī trenažieru īri. Zīmīgi, ka trijos no uzņēmumiem Inese Celmiņa kļuvusi par līdzīpašnieci Gitas Ducmanes vietā, kad Tikmers no Ducmanes ir šķīries. Atsevišķos uzņēmumos kapitāldaļas pieder arī bijušā LOK prezidenta Viļņa Baltiņa dzīvesbiedrei un bijušā finanšu direktora Alda Āboliņa meitai.

Tikmers intervijā Latvijas Televīzijai sacīja, ka šajā aizdomīgajā līdzīpašnieču nomaiņā nekādi nav iesaistīts,

bet vēlāk publiskā paziņojumā pauda, ka šī ir pret viņu un viņa ģimeni organizēta nomelnošanas kampaņa. Viņš rakstīja, ka tā rīkota tieši Latvijas Basketbola savienības (LBS) vadībā ar mērķi panākt viņa atkāpšanos no LOK prezidenta amata. LBS pavisam drīz atbildēja, norādot, ka Tikmers izplata nepatiesu informāciju un ka no vadības atšķirīgs viedoklis ir normāla prakse demokrātiskā sabiedrībā.

Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs Dāvis Mārtiņš Daugavietis norādīja, ka apakškomisijai ir jāizpilda platformas loma, lai viestu skaidrību šajā situācijā.

Tādēļ tikusi mainīta darba kārtība, un nākamajā otrdienā plānoto sēdi par komandu sporta spēļu halli un jauno vieglatlētikas manēžu aizstās saruna klātienē ar LOK.

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktora pienākumu izpildītāja Ginta Ozola Latvijas Radio norāda, ka ir pieprasīta informācija no LOK saistībā ar publiski izskanējušo informāciju. Proti, kāda ir bijusi iepirkuma procedūra, slēdzot līgumu, kādas procedūras ir veiktas, lai novērstu iespējamos interešu konfliktus.

Daugavietis norādīja, ka viens no risinājumiem būtu atstādināt konkrētus cilvēkus no LOK un pārtrauktu līgumus. Taču, lai mainītu LOK vadību, savs vārds būs jāsaka sporta federācijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti