Pēc izmaiņām sporta organizāciju finansēšanas kārtībā valsts naudu administrēs ministrija

Valdība otrdien, 9. janvārī, atbalstīja jaunu sporta organizāciju finansēšanas kārtību, kas paredz Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) centralizētu lomu valsts piešķirtā finansējuma administrēšanā atzītajām sporta federācijām, Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK), Latvijas Sporta federāciju padomei (LSFP) un Latvijas Paralimpiskajai komitejai (LPK), informēja ministrijā.

Tādējādi tiek paplašināta IZM loma valsts budžeta finansējuma sadalīšanā, balstoties uz iepriekš apstiprinātiem kritērijiem un nolikumiem. IZM arī uzraudzīs finansējuma izlietošanas atbilstību. IZM Sporta departamenta direktors Vladimirs Šteinbergs uzsvēra, ka jaunā finansēšanas sistēma būs caurspīdīgāka.

"Šī sporta finansēšanas modeļa maiņa ir nepieciešama, un to esam izdiskutējuši ar nozares pārstāvjiem, vairāk nekā 30 atzītajām sporta federācijām, sportistiem un medijiem," Šteinbergu citēja IZM. "Vairākums atzinis, ka šīs izmaiņas ir atbalstāmas. Vairāku gadu diskusijas ir noslēgušās ar izmaiņām, kas paredz caurspīdīgāku finansēšanas sistēmu un vairāk naudas bērnu un jauniešu sportam, vienlaikus samazinot administratīvās izmaksas un birokrātiju. Ieguvums būs arī vienkāršotāka finansējuma dokumentācija – viena sporta federācija par finansējuma saņemšanu noslēdz vienu līgumu."

Pēc IZM aprēķiniem, trīs miljonus eiro novirzīs sporta federācijām, kas ir uz pusi vairāk nekā iepriekš. Savukārt administratīvo izdevumu ietaupījums, kas tiks novirzīts bērnu un jauniešu sportam, sniegšoties līdz 500 000 eiro. 

Dotācijās sporta organizāciju, programmu un pasākumu atbalstam valsts budžetā ir ieplānoti 17,9 miljoni eiro.

Noteikumi nosaka kārtību un nosacījumus, pēc kuriem piešķir valsts budžeta finanses Latvijā atzītajām sporta federācijām, LSFP, LOK un LPK, kam pieejamo valsts finansējuma apjomu nosaka pēc kārtējā gada valsts budžeta apstiprināšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti