Sporta stipendiju piešķir 52 studējošiem atlētiem, lielāko summu – kamaniņbraucējām

Sporta stipendiju 2023./2024. mācību gadā saņems 52 studējoši atlēti, kas pārstāv 20 sporta veidus, bet lielāko finanšu atbalsta summu saņems kamaniņbraucējas Elīna Ieva Vītola un Kendija Aparjode. 

Stipendiju ieguvēju vidū ir astoņi florbolisti, septiņi orientieristi, seši kamaniņbraucēji, pa pieciem basketbolistiem un vieglatlētiem, četri peldētāji, pa diviem distanču slēpotājiem, smaiļotājiem un sporta deju dejotājiem, kā arī pa vienam biatlona, bobsleja, brīvās cīņas, daiļslidošanas, frisbija, hokeja, kanoe airēšanas, krosmintona, sporta vingrošanas, ūdens motosporta un volejbola pārstāvim.

Kamaniņbraucējas Vītola un Aparjode stipendijā saņems 2000 eiro, savukārt vieglatlēti Agati Cauni atbalstīs ar 1800 eiro, informēja Latvijas sporta federāciju padomē (LSFP).

Izvērtējot 94 sportistu pieteikumus, lēmumu par Sporta stipendijas piešķiršanu pieņēma LSFP valde, pamatojoties uz stipendiju komisijas rekomendāciju, vērtējot sportistu sekmes un sasniegumus.

LSFP prezidents Einars Fogelis uzsvēra, ka katrs no 52 stipendiātiem ir ne tikai apņēmīgs sportists, bet arī cītīgs students un paraugs duālās karjeras attīstībā, laikus domājot par savu nākotni pēc sporta.

"Sporta stipendija ir ieguldījums ne tikai individuālo talantu attīstībā, bet arī Latvijas sporta un izglītības nākotnē kopumā," uzsvēra Fogelis.

Visvairāk stipendiju ieguvēju – 14 – studē Rīgas Tehniskajā universitātē, kam līderu sarakstā seko Latvijas Universitāte (12) un biznesa augstskola "Turība" (4).

Sporta stipendiju piešķir no valsts budžeta, lai sekmētu augstākās izglītības iestādēs studējošu augstas klases sportistu duālās karjeras iespējas, apvienojot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, popularizējot studentu sportu un veicinot atlētu sagatavošanu dalībai Latvijas izlasēs. Piešķirto finansējumu stipendiāti var izmantot augstākās izglītības apguves un sportiskās meistarības izaugsmes sekmēšanai.

LSFP Sporta stipendiju komisijā ir pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Augstskolu sporta savienības un Latvijas Sporta federāciju padomes.

Sporta stipendijas 2023./2024. studiju gadam

2000 eiro: Elīna Ieva Vītola, Kendija Aparjode (abas – kamaniņu sports)

1800 eiro: Agate Caune (vieglatlētika)

1700 eiro: Artūrs Dzirkalis (krosmintons), Olivers Bulgačs (pludmales volejbols)

1500 eiro: Renārs Birkentāls (biatlons), Gustavs Griezītis (florbols), Kristiāns Rubīns (hokejs), Elza Ķuze, Matīss Saulīte (abi – orientēšanās)

1300 eiro: Viktorija Ziediņa (kamaniņu sports), Nils Rets Slakteris (ūdens motosports), Samanta Krampe (distanču slēpošana)

1100 eiro: Karīna Kārkliņa (sporta dejas), Jānis Kaurāts (smaiļošana)

1000 eiro: Kitija Bogdanova, Frančeska Bona (abas – kamaniņu sports), Deniss Vasiļjevs (daiļslidošana)

900 eiro: Sanija Ozoliņa (kamaniņu sports).

800 eiro: Elizabete Vīksne (smaiļošana), Anastasija Onufrijeva (sporta dejas), Sandis Dzenītis, Maksims Pjazings (abi – vieglatlētika), Ričards Plāte (sporta vingrošana), Gustavs Staņa, Andris Sarksņa (abi – orientēšanās), Edvards Toms Atelsons, Marija Goberga, Rihards Kahanovičs (visi – peldēšana), Lauris Kaparkalējs (distanču slēpošana)

700 eiro: Ieva Maļuka (peldēšana), Vanesa Jasa, Katrīna Raina Kalniņa, Luīze Anna Sila, Enija Paula Vīksne  (visas – basketbols), Katrīna Ance Gasiņa (frisbijs), Mārcis Jansons, Matīss Timermanis, Taiga Lazdāne (visi – orientēšanās), Daniēls Rafaēls Siders (airēšana), Gerda Kerija Dreimane, Daniels Bambals (abi – vieglatlētika), Toms Ķeirāns, Samanta Bērziņa, Emīlija Salaciete (visi – florbols)

600 eiro: Jēkabs Kalenda (bobslejs), Ramina Mamedova (brīvā cīņa), Mārcis Osis (basketbols), Bruno Beķeris, Edijs Šenbergs, Klāvs Araks, Sandijs Gabriels Siliņš (visi – florbols)

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti