Piespēle

Kopā ar sportistiem pētām jauno Daugavas vieglatlētikas manēžu

Piespēle

Biatlons un bobslejs: Sarunas ar Andreju Rastorgujevu un Zinti Ekmani

MTB riteņbraukšana: Mārtiņš Blūms piedalās Pasaules kausā šajā sporta veidā

Kalnu riteņbraucējs Blūms pēc veiksmīgākās sezonas: Beidzot jūtos piederīgs pasaules elitei

Latvijas kalnu riteņbraukšanas (MTB) līderis Mārtiņš Blūms pagājušo sezonu vērtē kā karjerā labāko, kas ļāva viņam sajusties iederīgam pasaules elitē. Blūms izcīnīja 3. vietu Pasaules kausa posmā, 6. vietu pasaules čempionātā un desmito pozīciju Pasaules kausa kopvērtējumā.

Blūmu gaida sestā sezona elitē, Latvijas čempionam spēkojoties ar pasaulē labākajiem kalnu riteņbraucējiem. Aizvadītajā sezonā Mārtiņš arī ieguva psiholoģisku pārliecību, ka var spēkoties ar ikvienu sāncensi, un riteņbraucējs sagaida, ka tas palīdzēs sasniegt augstus rezultātus nākamajos startos. 

"Jūtu, ka beidzot esmu elitē, piederu šiem braucējiem un varu braukt priekšpusē," sarunā Latvijas Radio uzsvēra "KMC Racing" komandas riteņbraucējs. "Domāju, ka bija labākā panākumu sezona, jo nevar gluži salīdzināt sezonas ar U-23 kategoriju, kur uzvarēju Pasaules kausā. Tomēr ir cits līmenis, un elite ir nākamais pakāpiens, tāpēc varu teikt, ka iepriekšējā sezona bija labākā sezona manā karjerā. Stabila sezona, par ko man bija ļoti liels prieks. Nebija izlecošu rezultātu, daudzu pjedestālu, taču bija daudz TOP10 rezultātu."

Blūms pēc gadumijas mēnesi trenējās Dienvidāfrikā, kur ir teicami apstākļi, bet braucējiem jāpatur prātā nopietni drošības izaicinājumi.

Mārtiņš arī piedalījās pāru sacensībās "Momentum Medical Scheme Tankwa Trek", kur latvieša pārstāvētās "KMC Racing" duets kopvērtējumā izcīnīja 4. vietu, no bronzas godalgas atpaliekot minūti un 42 sekundes.  

"Kopumā sacensības bija labas, varēja labi sastrādāties ar Kanādas braucēju Gunaru Holmgrēnu, lielākā problēma bija trešā diena, kad pārsitu aizmugurējo ratu, kas maksāja divarpus minūtes jau sākumā. Etaps bija ātrs, ar daudz zemes ceļiem, tur zaudējām daudz laika, jo nācās strādāt divatā, kamēr pārējie brauca vienā lielā grupā," paskaidroja Blūms.

Tuvojoties 2024. gada Parīzes olimpiskajām spēlēm, Blūms praktiski ir paveicis pietiekami, lai izpildītu kvalifikācijas nosacījumus, taču oficiāls lēmums par iedalītām kvotām ir gaidāms tikai maija beigās.

"Būs liels prieks, ja tur [Parīzē] varēšu piedalīties, parādīt savu labāko sniegumu, tāpēc darīšu visu, lai tur būtu pēc iespējas labākā formā. No otras puses, olimpiskās spēles varbūt nav tas topa līmenis šajā sportā, jo katra nācija var maksimums dabūt divas [starta] vietas, tādēļ daudzi spēcīgi sportisti var palikt aiz svītras," pastāstīja Latvijas MTB riteņbraukšanas līderis. 

Kopš MTB olimpiskās debijas 1996. gadā Latvijas sportisti kalnu riteņbraukšanā olimpiskajās spēlēs ne reizi nav startējuši. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti