Šosejas riteņbraukšanā Latvijai apstiprina divas olimpiskās kvotas dalībai Parīzes spēlēs

Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) oficiāli apstiprināja Latvijai divas kvotas šosejas riteņbraukšanā Parīzes olimpiskajās spēlēs, kurp varēs doties pa vienam vīrietim un sievietei, ceturtdien informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Pirmo reizi olimpiskajās spēlēs Latvija būs pārstāvēta šosejas riteņbraukšanā sievietēm – vēsturisko ceļazīmi nopelnīja Anastasija Karbonāri.

Olimpiskā kvalifikācija šosejas riteņbraukšanā ilga vienu gadu, UCI par galveno atlases kritēriju nosakot Nāciju rangu. Kvotas ieguva arī vairāku kontinentu čempioni, pasaules čempionātā noteiktus rezultātus sasnieguši dalībnieki, mājinieki, kā arī tika nodrošināta pasaules reģionu pārstāvība.

Salīdzinājumā ar iepriekšējām olimpiskajām spēlēm ir izlīdzinātas vīriešu un sieviešu kvotas, kas nozīmē lielāku dalībnieču skaitu dāmām un krasu samazinājumu kungiem.

Olimpiskajā grupas braucienā gan vīriešiem, gan sievietēm startēs pa 90 sportistiem.

Latvijas šosejnieki ar Tomu Skujiņu priekšgalā sīvi cīnījās par divām kvotām vīriešiem. Lai to sasniegtu, Nāciju rangā bija jāiekļūst TOP20, tomēr sezonas izskaņā Latvija atkāpās uz 25. pozīciju. Būtiskais kvotu samazinājums vīriešu grupas braucienā liedza Latvijai saglabāt divas starta vietas, kas būtu tāds pats rādītājs kā Tokijas olimpiskajās spēlēs.

LRF vēl izstrādā iekšējās atlases kritērijus, bet jau ir skaidrs, ka uz dalību spēlēs pretendē Skujiņš, Emīls Liepiņš un Krists Neilands. Visi trīs nākamsezon pasaulē startēs augstākā līmeņa komandās, nodrošinot pilnvērtīgu gatavošanos olimpiskajam startam. Nāciju rangā cīņā par olimpiskajām kvotām visvairāk punktu Latvijai ieguva Skujiņš, kam sekoja Neilands un Liepiņš.

Individuālajā braucienā vīriešiem ar atsevišķu startu Latvija vismaz pagaidām palika bez cerētās kvotas.

Lai arī izdevās izpildīt pamatkritēriju un iekļūt starp 25 vadošajām nācijām, tomēr vietu Latvijai atņēma Āfrikas valsts Maroka, kas izpelnījās otru kontinenta pārstāvniecības kvotu.

Dāmām, pateicoties veiksmīgi aizvadītam pasaules čempionātam, esot otra labākā starp riteņbraucējām, kuru valsts nekvalificējās pēc nāciju ranga, Latvijai olimpisko kvotu nopelnīja Karbonāri. Sagaidāms, ka Itālijas riteņbraukšanas skolas audzēkne Karbonāri, visticamāk, pārstāvēs Latviju Parīzes olimpisko spēļu grupas braucienā.

Latvijas Olimpiskā komiteja jau ir apstiprinājusi Latvijai šosejas riteņbraukšanā atvēlēto kvotu izmantošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti