Dienas ziņas

Gads kopš Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām

Dienas ziņas

Lībiešu vasaras universitātē top jauni vārdi un īpaša klaviatūra

Nosauc Latvijas komandu Tokijas paralimpiskajām spēlēm

Paralimpieši Apinis un Melle būs Latvijas karognesēji atklāšanas parādē Tokijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Titulētais paravieglatlēts Aigars Apinis un loka šāvēja Ieva Melle būs Latvijas karognesēji Tokijas paraolimpisko spēļu atklāšanas parādē, pirmdien kļuva zināms svinīgajā pasākumā pie Rīgas pils, kur komanda uzklausīja laba vēlējumus gan no Valsts prezidenta Egila Levita un ministriem, gan olimpiskā čempiona 3x3 basketbolā Agņa Čavara un citiem sveicējiem.

Latvijas delegācijā būs septiņi sportisti, tostarp divi debitanti. Apinim un Mellei jau ir paralimpisko spēļu pieredze – Aigars startēs karjerā sestajās paraolimpiskajās spēlēs, savukārt Ievai debija bija 2016. gadā Riodežaneiro. 

Apini gaida starts diska mešanā, kur sportists ir apņēmies cīnīties par vietu laureātu trijniekā.

Aigars atzina, ka gatavošanās paraolimpiskajam startam izvērtās sarežģīta, jo ziemas sezonā bija grūti atrast vietu treniņiem. Sportists gatavojās Ķeguma novadā, bet ceļš uz treniņiem un atpakaļ prasīja daudz laika. Apinis uzsvēra, ka Rīgā ir nepieciešams paraolimpiskais sporta centrs, kura tapšanu arvien sarežģī dažādas kavēšanās, bet konkurence pasaulē tikmēr arvien saasinās. 

"Visi no tevis kaut ko gaida, bet neesam roboti, tikai cilvēki," teica Apinis. "Laiks iet, nāk klāt jauni sportisti, paraolimpiskais sports attīstās visās valstīs. Visi trenējas, visi iegulda milzīgus līdzekļus un visi grib uzkāpt uz pirmā trijnieka pjedestāla un saņemt godalgas."

Karjerā līdzšinējās piecās paraolimpiskajās spēlēs Apinis ne reizi nav palicis bez medaļas un viņa kontā ir četras augstākā kaluma godalgas, kas nopelnītas Atēnās (2004), Pekinā (2008), Londonā (2012) un Riodežaneiro (2016).

Apiņa treneris Aldis Šūpulnieks uzskata, ka situācija būtu stipri labvēlīgāka, ja paraolimpiskās spēles būtu notikušas plānotajā laikā pirms gada, bet tagad ko prognozēt ir daudz sarežģītāk.

Pirms pieciem gadiem Riodežaneiro paraolimpisko zelta medaļu izcīnīja Diāna Dadzīte, kura bija arī Latvijas karognesēja spēļu atklāšanas parādē.

Dadzīte startēs arī Tokijā, bet atklāšanas parādē nepiedalīsies, jo viņai jau nākamajā dienā – 25.augustā – paredzēts pirmais starts. 

Dadzīte atturējās runāt par saviem sportiskajiem mērķiem Japānā, bet neslēpa, ka tie ir augsti. Diāna rēķinās, ka papildu izaicinājums būs karstie laikapstākļi, taču paralimpieši ir pieraduši pie dažādiem izaicinājumiem gan gatavošanās posmā, gan sacensībās. 

"Mēģināšu konkurentus atstāt aiz sevis un iznesīšu Latvijas karogu, vārdu tai stadionā, lai visi zina, no kurienes mēs nākam un cik stipra tauta mēs esam neatkarīgi no tā, kāds pārbaudījums mums ir uzlikts," apņēmību pirms došanās ceļā pauda Dadzīte.   

Otrās paraolimpiskās spēles karjerā būs Mellei, kura komandas saliedēšanās pasākumā pirmdien nepiedalījās, jo turpina treniņnometni Itālijā, no kurienes dosies uz Tokiju. 

Viens no pieredzējušākajiem komandā būs lodes grūdējs Edgars Bergs, kurš paraolimpiskajās spēlēs piedalīsies ceturto reizi.

Trešais starts paraolimpiskajās spēlēs būs parajātniekam Rihardam Snikum, bet debitēs Baiba Rorbaha vālītes mešanā un Jurijs Semjonovs peldēšanā. Vairākiem Latvijas paraatlētiem iespēja startēt ies secen ierobežoto kvotu dēļ.

Snikus trenere Darja Tihomirova pastāstīja, ka Latvijas jātnieks ir ļoti nopietni gatavojies.

"Rihards ir dzīvojis uz iejādes laukuma. Esam darījuši visu, lai rezultāts būtu pēc iespējas labāks," teica trenere. "Es domāju, ka tas tā arī būs."

Augstākā līmeņa paraolimpiskos sportistus par divkāršu paraugu pasākumā pie Rīgas pils nosauca Valsts prezidents Levits.

Viņš uzsvēra, ka paraolimpieši ir paraugs spējai sasniegt augstus mērķus ar mērķtiecību un neatlaidību, tajā pašā laikā pārvarot izaicinājumus, ko rada īpašas grūtības. Par augstu sasniegumu Levits nosauca kvalificēšanos startam Tokijā, kas apliecina piederību paraolimpiskā sporta elitei. 

"Jūs pārstāvat Latviju, un visa Latvija būs kopā ar jums," teica Levits.

Savukārt izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece uzsvēra, ka Latvijas paraolimpieši ir piemērs, kā ar darbu un neatlaidību var sasniegt augstus rezultātus. Turklāt laikā, kad visi grib ātri panākt rezultātu un nereti nolaiž rokas, saskaroties ar pirmajām grūtībām, paraolimpieši ir kā atgādinājums, ka sasniegumiem ir nepieciešama pacietība un gribasspēks.

Tokijas paraolimpiskās spēles risināsies no 24. augusta līdz 5. septembrim. Vērienīgajām sacensībām ir pieteikušies 164 valstu sportisti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti