Apinis pasaules čempionātā paravieglatlētikā izcīna vietu uz goda pjedestāla

Latvijas parasportists Aigars Apinis otrdien Parīzē pasaules čempionātā paravieglatlētikā provizoriski izcīnīja sudraba medaļu diska mešanas sacensībās, taču Latvijas delegācija iesniegusi protestu par uzvarējušo sportistu no Indijas.

F52 grupas sacensībās Apinis startēja ar trešo numuru un pirmajā mēģinājumā disku raidīja 19,67 metru tālumā, kas ļāva iegūt līderpozīciju. Otrajā mēģinājumā viņš savu rezultātu uzlaboja līdz 20,44 metriem, nākamie trīs raidījumi bija tuvāki (19,73 – 19,40 – 20,15), bet pēdējā piegājienā latvietis sasniedza savu labāko rezultātu šajās sacensībās, disku raidot 20,46 metru tālu.

No nākamajiem septiņiem startējušajiem dalībniekiem viņu pārspēja tikai indietis Adžitkumārs Amrutlals Pančals, kurš savā labākajā mēģinājumā laboja Āzijas rekordu – 21,17 metri. Trešo vietu izcīnīja brazīlietis Andrē Roša ar 20,34 metru tālu raidījumu.

Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte sociālajā vietnē "Facebook" raksta, ka Latvija iesniegusi protestu par Pančalu.

Pirms šīm sacensībām Apinim starp desmit dalībniekiem bija otrs labākais personīgais rekords – 21,95 metri. Par viņu disku tālāk raidījis tikai Roša, kura personīgais rekords ir 23,80 metri.

Apinis ir trīskārtējs paralimpiskais čempions diska mešanā, kā arī sešas reizes triumfējis pasaules čempionātā šajā disciplīnā, uzvarot arī 2019. gada meistarsacīkstēs.

Tokijas paralimpiskajās spēlēs viņš ierindojās trešajā pozīcijā, piekāpjoties polim Pjotram Kosevičam un horvātam Velimiram Šandoram, kuri pasaules čempionātā palika uzreiz aiz pirmā trijnieka.

Jau ziņots, ka svētdien Diāna Krūmiņa izcīnīja bronzas medaļu diska mešanā F55 grupā. Viņa šajā čempionātā startēs arī šķēpa mešanā.

Savukārt Dmitrijs Silovs lodes grūšanā F37 grupā ierindojās 11. vietā un Emīls Dzilna lodes grūšanā F12 grupā ieņēma 7. vietu.

Latviju pasaules čempionātā pārstāvēs arī Raivo Maksims lodes grūšanā un šķēpa mešanā, kā arī Edgars Bergs lodes grūšanā.

Meistarsacīkstēs piedalīsies apmēram 1330 paravieglatlētu no vairāk nekā 100 valstīm, sportistiem cīnoties ne tikai par godalgām, bet arī ceļazīmēm uz 2024. gada Parīzes paralimpiskajām spēlēm.

Pasaules čempionāts paravieglatlētikā nākamā gada paralimpisko spēļu mājvietā norisināsies līdz 17. jūlijam.