Starptautiskā Olimpiskā komiteja sola drīz izlemt par boksa un svarcelšanas vietu 2024.gada spēlēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) cik drīz vien iespējams pieņems lēmumu par iespēju iekļaut boksu un svarcelšanu 2024.gada Parīzes olimpisko spēļu programmā. SOK prezidents Tomass Bahs Francijas avīzei "L'Equipe" atzina, ka viņa vadītajā organizācijā ir bažas par abu sporta veidu starptautisko pārvaldību.

Lai respektētu sportistu intereses, SOK vēlas par boksa un svarcelšanas olimpisko nākotni izlemt pēc iespējas ātrāk. SOK rūpīgi vēro procesus Starptautiskajā boksa federācijā (AIBA) un Starptautiskajā svarcelšanas federācijā (IWF), lai pieņemtu objektīvu un izsvērtu lēmumu.

Tokijas olimpisko spēļu boksa turnīrs risinājās bez AIBA iesaistes, rīkotāju lomu uzņemoties SOK darba grupai. Pēc sešus mēnešus ilgušas izmeklēšanas SOK 2019.gada maijā atņēma AIBA olimpiskā turnīra rīkošanas tiesības. Izmeklēšanas noslēgumā SOK paziņoja, ka AIBA rada nopietnu juridisko, finanšu un reputācijas apdraudējumu Olimpiskajai komitejai un olimpiskajai kustībai. 

Septembrī publicētā atsevišķā neatkarīgu izmeklētāju ziņojumā AIBA tika vainota manipulēšanā ar vairāk nekā 10 cīņu iznākumu 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu boksa turnīrā. 

AIBA prezidenta amatā pērn decembrī stājās Umars Kremļovs, taču viņa vadības laikā Starptautiskā boksa federācija jau ir izpelnījusies kritiku par oktobra beigās Serbijā notiekošo pasaules čempionātu. Lai gan rīkošanas līgums organizatoriem paredzēja pienākumu nelikt šķēršļus Kosovas bokseru dalībai, praksē tas netika īstenots. Kosovas bokseru neielaišanu Serbijā kritizēja SOK, vainojot AIBA nepietiekami rūpīgā čempionāta rīkotāju izvēlē. 

Savukārt svarcelšanas dalību Parīzes spēlēs arvien apdraud jukas IWF vadībā. Organizācijā ir bijuši trīs pagaidu vadītāji, kopš 2020.gada aprīlī atkāpās dopinga piesegšanas kultūru veicinājušais IWF prezidents Tamāss Ajans, bet reiz jau pārceltas jaunas vēlēšanas ir paredzētas decembra sākumā.

Parīzes olimpiskās spēles 2024.gadā notiks no 26.jūlija līdz 11.augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti