Starptautiskā Olimpiskā komiteja lūdz valstīm ieviest stingrus sodus par kriminālu rīcību sportā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Cīņā pret kriminālām darbībām sportā valstu valdībām būtu jāievieš efektīvi sodi, jo pašlaik spēkā esošā juridiskā bāze nav pietiekama, otrdien sporta integritātes forumā Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) mītnē teica SOK prezidents Tomass Bahs.

Valstīm ir nepieciešams noteikt sodus, kas atturētu personas no iesaistīšanās noziedzīgās darbībās, uzsvēra Bahs. Viņš atzina, ka sporta sabiedrība var vainīgos tikai izraidīt no savas vides uz ilgāku laiku, bet noziedzniekiem tas nerūp. 

Bahs uzteica veiksmīgo sadarbību ar Interpolu informācijas apmaiņā un sabiedrības izglītošanā, tomēr vienlaicīgi atzina, ka ar to nepietiek, jo sporta organizāciju rīcībā nav pietiekami efektīvu rīku cīņā pret noziedzību. Bez efektīviem sodiem sporta organizāciju vēršanās pret noziedzniekiem mazliet līdzinās cīņai ar vējdzirnavām, atzina SOK prezidents.

"Tādēļ mēs patiešām mudinām [valstu] valdības veltīt lielākas pūles likumu saskaņošanā, lai ieviestu šādas [no noziedzīgas rīcības] atturošas sankcijas," teica Bahs. "Mums visā pasaulē vajag šos valdību un oficiālu iestāžu pieņemtos likumus, lai neviens noziedznieks nevienā valstī vai sporta organizācijā nejustos drošībā."

Bahs mudināja valstu valdībām nodrošināt nepieciešamos likuma pamatus, lai krāpnieki nonāktu aiz restēm.

Savukārt Interpola Organizētās un jaunās noziedzības nodaļas direktore Ilana de Vilde uzsvēra, ka neviena organizācija vienatnē nespēj atrisināt manipulēšanas ar sporta rezultātiem problēmu. Tādēļ Interpolā uzskata, ka sporta veidu federācijām būtu jāstrādā kopā ar likumsargiem, bet likuma normām jāattur personas no iesaistīšanās noziedzīgās darbībās. 

De Vilde aicināja apzināties, ka noziedzīgas manipulācijas sportā nav vienkārši sporta noteikumu pārkāpums, bet gan daudz būtiskāka vēršanās pret sabiedrības interesēm. 

Cietumsodi par dalību krāpšanā sportā arvien pasaulē ir ļoti reta parādība, lai gan likumpārkāpēji vienlaicīgi ir iesaistīti arī citos noziegumos, piemēram, naudas atmazgāšanā un korupcijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti