Parīzes spēļu rīkotāji respektēs Starptautiskās Olimpiskās komitejas lēmumus par Krieviju un Baltkrieviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Parīzes olimpisko spēļu rīkotāji Krievijas un Baltkrievijas sportistu iespējamās dalības jautājumā sekos Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumiem, par rīcības komitejas teikto ceturtdien vēstīja aģentūra "Reuters".

Organizatori norādīja, ka sportistu kvalificēšanās kritērijus Parīzes olimpiskajām un paraolimpiskajām spēlēm nosaka starptautiskās sporta federācijas, SOK un Starptautiskā Paralimpiskā komiteja. Pieņemtos lēmumus rīkotāji respektēs.

Rīkotāju ieskatā, tieši vai netieši Krievijas un Baltkrievijas sportistu iespējas kvalificēties olimpiskajām spēlēm ietekmē 2022. gada februārī SOK pieņemtās sankcijas, kas citstarp paredz aizliegumu abās agresorvalstīs rīkot starptautiskas sacensības. 

Parīzes spēļu organizatori pauda cerību, ka sacensības 2024. gadā notiks mierpilnā gaisotnē ar cieņu pret brālības un solidaritātes vērtībām. Olimpiskās spēles 2024. gadā notiks no 26. jūlija līdz 11. augustam, bet paraolimpieši sacentīsies no 28. augusta līdz 8. septembrim.

SOK janvārī pauda apņemšanos izzināt ceļus, kā Krievijas un Baltkrievijas sportisti neitrālā statusā varētu piedalīties Parīzes olimpiskajās spēlēs, izpildot virkni nosacījumu. SOK nostāju asi kritizēja Ukraina, un atbalstu iecere lielākoties nav guvusi arī citās rietumvalstīs, īpaši Ziemeļvalstīs un Austrumeiropā. Latvijas Olimpiskajā komitejā uzskata, ka nebūs iespējams sūtīt komandu uz Parīzi, ja arī pēc pusotra gada karš Ukrainā nebūs beidzies ar okupantu sakāvi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti