Rīta Panorāma

Intervija ar Oskaru Āboliņu

Rīta Panorāma

Cirka festivāls Lucavsalā

Intervija ar Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretāru Žoržu Tikmeru

Latvijas delegācijas vadītājs: Par Rio olimpisko ciematu jautājumu ir vairāk nekā atbilžu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 9 mēnešiem.

Latvijas olimpiešiem Riodežaneiro olimpisko spēļu ciematā pašlaik jāsadzīvo ar tām pašām neērtībām, kā citu valstu atlētiem, un jautājumu par tā labiekārtotību pagaidām ir vairāk nekā atbilžu, Latvijas Televīzijas "Rīta Panorāmā" trešdien teica Latvijas delegācijas vadītājs un Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Daļa Latvijas sportistu jau ir ciematā, kur pārstāvēta jau vairāk nekā puse olimpisko spēļu dalībvalstu, un visiem ir problēmas, kas raksturīgas, ievācoties jaunuzbūvētās ēkās, sacīja Tikmers. Viņš atzina, ka problēmas nerisinās pietiekami ātri, lai sportisti, piemēram, varētu normāli nomazgāties dušās siltā ūdenī. Taču visas komandas rada spiedienu rīkotājiem pēc iespējas ātrāk situāciju atrisināt.

Latvijas delegācijas pārstāvji jau deviņas dienas ir Rio un pastāvīgi risina sadzīves jautājumus, uzsvēra Tikmers. Savukārt interneta pakalpojumus viņš raksturoja kā gana kvalitatīvus un ātrus.

Latvijas sportistiem, lai izvairītos no ielu noziedzības, ieteikts ievērot elementārus noteikumus. Delegāciju konsultēja arī Drošības policijas pārstāvji, iesakot uzturēties tikai spēļu dalībniekiem paredzētajās vietās - ciematā un sacensību vietā, turklāt vienmēr būt sasniedzamiem ar mobilajiem sakariem. Savukārt gadījumos, kad ir nepieciešamība doties ārpus olimpiskajiem objektiem, sportistam par to jāinformē delegācijas vadība un treneris.

Tikmers cer, ka rīkotāji vēl sniegs savus ieteikumus, kā sportistiem Rio brīvajā laikā apskatīt drošas un ievērības cienīgas vietas. Delegācijas vadītājs sacīja, ka pasaule ir mainījusies un drošības situācija jāizvērtē ļoti nopietni, lai visi sveiki un veseli atbrauktu mājās. 

Savukārt cīņā pret Zikas vīrusa draudiem svarīgs ir atbilstošs apģērbs, pretodu aerosols un odu atbaidīšanas līdzeklis dzīvojamās telpās, sacīja Tikmers. Ja ir zināšanas par visiem apdraudējumiem, sportisti ir apbruņoti, viņš uzsvēra. 

Riodežaneiro olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā Latvijas delegācijai būs valsts karogs atbilstošās krāsās. Savukārt karogs, kas Rīgā simboliski tika nodots karognesējam Mārim Štrombergam, tika izvēlēts tādēļ, ka tas bija Latvijas delegācijai pirms četriem gadiem Londonas olimpiskajās spēlēs.

Rio olimpiskās spēles atklās 5.augustā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti