Premjere: Kritērijs olimpisko spēļu rīkošanai Latvijā – ekonomiskais pienesums

Ziemas olimpisko spēļu norise 2030. gadā kaimiņos Zviedrijā būtu apsveicama, bet Latvijas iesaistīšanās kopīgā rīkošanas projektā vispirms jāvērtē pēc iespējamā pienesuma valsts ekonomikai, trešdien teica Ministru prezidente Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība"). 

Latvijas un Zviedrijas olimpisko komiteju kopīgā kandidatūra paredz Siguldā aizvadīt olimpisko spēļu sacensības ledusrenes sporta veidos – kamaniņu sportā, bobslejā un skeletonā. Lai Siguldas trasi pielāgotu bobsleja četrinieku sacensībām, ir nepieciešama būtiska rekonstrukcija, kuras apjomi un precīzas izmaksas vēl nav zināmas. 

Pirms pieņemt lēmumu, vai Latvijai iesaistīties 2030. gada ziemas olimpisko spēļu kopīgā rīkošanā ar Zviedriju, vispirms ir nepieciešams noskaidrot, kāda būs ekonomiskā atdeve, uzsvēra Siliņa. Premjere norādīja, ka nebūs gatava pieņemt atbalstošu lēmumu bez skaidri saskatāma pienesuma Latvijai no olimpisko spēļu rīkošanas.  

Evika Siliņa par faktoriem Latvijas olimpiskā pieteikuma izvērtēšanā
00:00 / 00:22
Lejuplādēt

Iepriekš kā provizoriski nepieciešamo summu Siguldas trases rekonstrukcijai Izglītības un zinātnes ministrijā minēja 58 miljonus eiro, kas gan nav uzskatāms par precīzu un noteiktu skaitli. Latvijas Olimpiskā komiteja sola kopā ar Siguldas kamaniņu un bobsleja trases uzturētājiem izstrādāt finanšu aprēķinus, iespējami precīzi nosakot nepieciešamos ieguldījumus trasē. 

Siliņa uzsvēra, ka līdz šim izskanējušie skaitļi nav mazi un Latvijai ir daudz vajadzību citās jomās. Tomēr, pēc viņas teiktā, dalību kopīgajā olimpiskajā projektā ar Zviedriju būtu noderīgi izvērtēt, ja tas sniegtu lielāku atdevi, tostarp tūrismā.

"Ja šie [rīkošanas] izdevumi būtu būtiski lielāki, tad būs pamats diemžēl atteikties, jo Latvijai ir jāvērtē ekonomiskais pamatojums," paskaidroja Siliņa. 

Līdz Zviedrijas un Latvijas kandidatūras oficiālas apstiprināšanas termiņam vēl ir vairāki mēneši laika. 

KONTEKSTS:

Zviedrijas un Latvijas Olimpiskās komitejas otrdien pieteica kopīgu kandidatūru 2030. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanai. Lielākoties sporta pasākumi notiktu Stokholmā, daļa – ārpus Zviedrijas galvaspilsētas. Ledusrenes sporta veidos sacensības notiktu Latvijā, jo zviedriem nav savas trases. 

Lai Zviedrijas un Latvijas kandidatūras pieteikumu uzskatītu par pilnvērtīgu un konkurētspējīgu, ne vēlāk kā 2024. gada martā tas jāpapildina ar Zviedrijas valdības finanšu garantiju. 

Sagaidāms, ka uz 2030. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu vēl pretendēs Francijas kandidatūra. Iespēju rīkot spēles vērtē arī Šveicē un ASV.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti