Startē jaunatnes ziemas olimpiskās spēles, Latvijai lielas cerības 3x3 hokeja debijā

Dienvidkorejā piektdien atklāja ceturto reizi sarīkotās pasaules jaunatnes ziemas olimpiskās spēles, kur dalībnieku vidū ir arī prāva Latvijas delegācija. Lielas cerības latvieši saista ar 3x3 hokeju, kas debitē olimpiskā līmenī.

Tieši hokejisti veido lielāko daļu Latvijas delegācijā – komandā ir iekļauti divi vārtsargi, divi aizsargi un deviņi uzbrucēji. Savā ziņā tas ir eksperimentāls turnīrs, lai izvērtētu 3x3 spēles starptautiskā arēnā un jaunas hokeja modifikācijas pievilcību.  

Latvijas sportisti gatavi startam jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs
00:00 / 02:50
Lejuplādēt

Spēles noteikumi dinamiskajā 3x3 hokejā ir viegli saprotami – spēle vienā zonā ar vārtiem pie abām laukuma apmalēm, un nedrīkst pielietot spēka paņēmienus. Latvijas 3x3 hokeja komandai jau bija jārod risinājums neierastā situācijā, jo ģērbtuve jādala ar kādas citas valsts pārstāvjiem, lai arī kopumā apstākļi jaunatnes spēļu dalībniekiem ir augstā līmenī. 

Latvijas delegācijas preses pārstāve Lāsma Ločmele pastāstīja, ka hokejistiem ar ekipējumu pēc ceļošanas viss ir kārtībā. Spēlētāji ir priecīgi un enerģijas pilni, kas vairo cerības uz labiem rezultātiem spēlēs. 

Latvijas 3x3 hokeja izlases ģērbtuve jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs
Latvijas 3x3 hokeja izlases ģērbtuve jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs

Priekšsacīkšu kārtā Latvijas 3x3 hokeja izlasi līdz 23. janvārim gaida septiņas spēles, cīnoties par vietu pusfinālā. 

Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs pirmais cēliens bija 2012. gadā Insbrukā, Austrijā, kur Latviju pārstāvēja 16 sportisti, turklāt no pirmā turnīra mājās atgriežoties ar augstiem cēlmetāliem. Augusts Vasiļonoks ieguva zeltu hokeja individuālo prasmju disciplīnā, toties kamaniņu braucēji pārveda sudrabu un bronzu. Dāmām trešo vietu ieguva Ulla Zirne, kura vēlāk pārstāvēja Latviju arī pieaugušo olimpiskajās spēlēs.

Šoreiz Latviju pārstāv 45 sportisti, kas ir līdz šim lielākā delegācija jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs zem sarkanbaltsarkanā karoga.

Latvijas jaunie olimpieši startēs 11 disciplīnās – kērlingā, biatlonā, bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, distanču un kalnu slēpošanā, ātrslidošanā, daiļslidošanā, šorttrekā un 3x3 hokejā.

Jaunatnes spēlēs piektdien notika atklāšanas ceremonija, kur Latvijas karognesēju loma bija uzticēta hokejistam Oliveram Mūrniekam un bobslejistei Amēlijai Kotānei. Pārējie delegācijas dalībnieki ceremoniju vēroja no tribīnēm, nevis ejot aiz karognesējiem, kā ierasts olimpiskajās spēlēs.

Latvijas sportisti jaunatnes ziemas olimpisko spēļu atklāšanā
Latvijas sportisti jaunatnes ziemas olimpisko spēļu atklāšanā

Latvijas komandā sestdien pirmie sacensību trasē dosies kamaniņbraucēji, tāpat startēs hokeja turnīrs. Svarīgākais, ka visi sportisti pēc ceļojuma ir saņēmuši bagāžu un gatavi startiem.

Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles ilgs līdz 1. februārim. Spēlēs piedalās sportisti no 15 līdz 18 gadu vecumam, pārstāvot vairāk nekā 80 valstu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti