Arbitrāžas tiesa noraida apelāciju par Krievijas olimpiskās komitejas atstādināšanu

Starptautiskā sporta arbitrāžas tiesa (CAS) piektdien informēja par apelācijas noraidīšanu, atzīstot par juridiski pamatotu Starptautiskās Olimpiskās komitejas lēmumu apturēt Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) pilnvaras. 

SOK pērn oktobrī apturēja KOK atzīšanu, jo Krievijas olimpiskā komiteja savā struktūrā iekļāva pagaidu okupēto Ukrainas teritoriju reģionālās organizācijas Luhanskā, Doneckā, Hersonā un Zaporižjā. Atzīšanas apturēšana liedz KOK uzskatīt sevi par saistītu ar olimpisko kustību un saņemt SOK finansējumu, bet tas nekādi neietekmē iespējas Krievijas sportistiem neitrālu dalībnieku statusā piedalīties Parīzes olimpiskajās spēlēs. 

Apelācijas iesniedzēji prasīja tiesai atcelt SOK lēmumu un atzīt KOK par pilnvērtīgu nacionālo olimpisko komiteju ar visām attiecīgajām tiesībām. Prasību tiesa noraidīja.

"Lietas izskatīšanā iesaistītās CAS personas noraidīja apelāciju un apstiprināja apstrīdēto lēmumu, konstatējot, ka SOK izpildkomiteja nepārkāpa likumības, vienlīdzības, paredzamības un proporcionalitātes principus," paziņoja CAS. 

Krievijai ar Baltkrievijas atbalstu veicot pilna mēroga militāru iebrukumu Ukrainā, abu agresorvalstu sportistiem dalība starptautiskās sacensībās sākotnēji tika liegta. Pērn SOK nostāju tomēr mainīja, aicinot starptautiskās sporta organizācijas ļaut individuāliem Krievijas un Baltkrievijas sportistiem startēt neitrālā statusā bez jebkādiem valsts atpazīstamības elementiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti