Rīta Panorāma

Polijā opozīcija protestē pret Tuska valdību

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Latvijas delegācijas karognesēji Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu atklāšanā

Latvijas jaunie olimpiskie karognesēji: Uzticētais gods patiešām pārsteidza

Latvijas jaunie sportisti janvārī Dienvidkorejā startēs jaunatnes olimpiskajās spēlēs, kur delegācijas karognesēji atklāšanas ceremonijā būs bobslejiste Amēlija Kotāne un hokejists Olivers Mūrnieks. Abi jaunie olimpieši piektdien sarunā Latvijas Televīzijā atzina, ka jūtas pagodināti par iespēju nest valsts karogu, un priecājas doties uz tik vērienīgu forumu.

Pasaules jauniešu ziemas olimpiskās spēles sāksies 19. janvārī un ilgs līdz 1. februārim. Latvija deleģēs 45 sportistus, un kuplajā delegācijā jaunie olimpieši pārstāv 11 sporta veidus, tādēļ līdz šim viens otru vēl nav labi iepazinuši. Tomēr sportisti cer, ka drīz vien delegācijā visiem izveidosies draudzīgas attiecības. 

Par uzaicinājumu piedalīties olimpiādē Mūrnieks priecājas īpaši, jo vecuma cenza dēļ viņam šī bija vienīgā iespēja. Olivers būs gan delegācijas karognesējs, gan Latvijas 3x3 hokeja izlases kapteinis. Viņš jau juties pagodināts, ka pēc treneru lēmuma kļuva par hokeja izlases kapteini, bet jo vairāk pārsteigts ir par nonākšanu karognesēja godā.

Treneri Oliveram gan atgādināja, ka kļūšana par kapteini nenozīmē mainītu attieksmi pret citiem komandas dalībniekiem. Par pretinieku spēku olimpiskajā turnīrā hokejists vēl neko nezināja teikt, bet atgādināja, ka 3x3 formātā spēle mazākā laukumā būtiski atšķiras no klasiskā hokeja. Spēlētājiem ir nemitīgi jākustas, jo katru mazāko iepauzēšanu pretinieki var zibenīgi izmantot, un taktika būtiski atšķiras no spēles trim pret trim lielajā laukumā. 

Savukārt Latvijas delegācijā jaunākajai sportistei Kotānei visvairāk padomus dod tēvs un treneris Kristaps Kotāns, savukārt viņas vectēvs Rihards Kotāns uz ziemas olimpiskajām spēlēm bobslejā ir devies gan kā sportists, gan kā treneris. Amēlija turpina trenēties arī vieglatlētikā un gatavojas vasarā piedalīties sacensībās. Sportiste uzsvēra, ka bobslejā svarīgs ir ieskrējiena ātrums, ko var trenēt vieglatlētikā.

Abi jaunie sportisti negaida iepazīšanos ar Korejas virtuvi – Amēlija netiecas izzināt jaunus ēdienus, savukārt Olivers cer, ka nepiepildīsies mammas teiktais par rīsu nepārtraukto klātbūtni ēdienkartē. 

Pasaules jauniešu ziemas olimpiskās spēles ir četrgades vērienīgākās sacensības, kur piedalās jaunieši no 15 līdz 18 gadu vecumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti