Apvērsums olimpiskajās spēlēs: vieglatlētikā federācija nodrošinās čempioniem naudas balvas

Vieglatlētikas jumtorganizācija "World Athletics" kļūs par pirmo starptautisko sporta federāciju, kas turpmāk par augstākajiem sasniegumiem olimpiskajās spēlēs nodrošinās sportistiem naudas balvas. 

"World Athletics" trešdien pavēstīja, ka 2024. gadā Parīzes olimpisko spēļu čempioni visās 48 disciplīnās saņems katrs 50 000 dolāru (46 000 eiro). Tādu pašu summu piešķirs uzvarētājiem stafetē, kam prēmija būs jāsadala uz visiem komandas dalībniekiem.

Naudu 2,4 miljonu dolāru balvu fondam "World Athletics" nodrošinās no Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) maksājuma, kas ik četrus gadus paredz katram sporta veidam daļu ienākumu, ko nodrošina olimpisko spēļu sarīkošana. 

Savukārt 2028. gada Losandželosas olimpiskajās spēlēs vieglatlētikā naudas balvas saņems visa kaluma medaļu ieguvēji. 

"World Athletics" prezidents Sebastjans Ko uzsvēra, ka naudas balvu ieviešana olimpisko spēļu čempioniem ir nozīmīgs atskaites punkts, iezīmējot apņemšanos stiprināt sportistu pozīcijas un atzīmējot viņu izšķirošo lomu veiksmīgai olimpisko spēļu norisei. 

"Šis ir turpinājums ceļam, ko sākām 2015. gadā, nodrošinot, ka visa nauda, ko "World Athletics" saņem no SOK par olimpiskajām spēlēm, atgriežas mūsu sporta veidā," pauda Ko. 

SOK par sportistu rezultātiem olimpiskajās spēlēs nemaksā naudas balvas, bet lielākajā daļā valstu laureāti var rēķināties ar prēmijām, kam finansējumu nodrošina valstu valdības vai nacionālās olimpiskās komitejas. SOK pavēstīja, ka starptautisko sporta federāciju un nacionālo olimpisko komiteju kompetencē ir izlemt par sportistiem piemērotākajiem risinājumiem un sporta veida attīstību.

Amatierisms ilgstoši bija mūsdienu olimpisko spēļu stūrakmens, līdz 20. gadsimta otrajā pusē SOK nostāja pakāpeniski mainījās par labu profesionāļu dalībai. Par vienu no spilgtākajiem profesionālā sporta slavas mirkļiem olimpiskajās spēlēs kļuva ASV vīriešu basketbola izlases uzvara 1992. gadā Barselonā, kur zelta medaļas izcīnīja par Sapņu komandu dēvētās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) zvaigznes. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti