Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālajā asamblejā lems par vadošo amatpersonu atsaukšanu

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) Ģenerālās asamblejas ārkārtas sesijā 26. maijā darba kārtībā iekļauti jautājumi par iespējamu LOK prezidenta Žorža Tikmera un ģenerālsekretāra Kārļa Lejnieka atsaukšanu no amatiem, vēsta LOK.

Sākotnēji bija paredzēts, ka Ģenerālās asamblejas ārkārtas sesijā līdz ar jautājumiem par sporta nozares nevalstiskā sektora sadarbības uzlabošanu un pārvaldības modeļa izstrādi tiks arī izvērtēts iespējamais interešu konflikts Tikmera darbībā.

Šobrīd darba kārtībā iekļauti arī jautājumi par LOK prezidenta un ģenerālsekretāra atsaukšanu, kā arī, ja tas būs nepieciešams, plānots  pārrunāt LOK valdes locekļu pienākumu izpildi un LOK valdes locekļu vēlēšanu rīkošanu.

Ģenerālās asamblejas ārkārtas sesija 26. maijā notiks viesnīcā "Radisson Blu Daugava Hotel", Kuģu ielā 24, un sāksies plkst.11.

Jau ziņots, ka LOK prezidents Tikmers noraida aizdomas par iespējamu interešu konfliktu, viņa dzīvesbiedrēm nonākot vienu un to pašu ar LOK saistītu uzņēmumu dalībnieku rindās, apgalvojot, ka varot saskatīt Latvijas Basketbola savienības (LBS) vēlmi īstenot pret viņu vērstu nomelnošanas kampaņu cīņā par ietekmi LOK. 

LOK un LBS iesaistījās publiskā un konfliktējošā viedokļu apmaiņā pēc tam, kad Latvijas Televīzijas (LTV) "Sporta studijas" intervijā ar LOK prezidentu Tikmeru atklātībā nāca informācija par viņa bijušo un esošo ģimenes locekļu iesaisti uzņēmumos, kas sniedz pakalpojumus olimpiskajiem centriem.

LTV Sporta ziņu redakcija ziņoja, ka vairāki ar Tikmeru saistīti uzņēmumi bijuši ilggadēji piegādātāji LOK un tās paspārnē esošajiem olimpiskajiem centriem. Dažiem no tiem tas bijis laikā, kad Tikmers bija LOK viceprezidents un ģenerālsekretārs, bet pāris centriem – kad viņš jau kļuvis par LOK prezidentu.

LTV guva apstiprinājumu informācijai par pieciem uzņēmumiem – SIA "SC Kafe", SIA "Ice Ring", SIA "Plus Fitness", SIA "Express Travel" un SIA "Rumba koģenerācija" –, kuros līdzīpašnieces kādā brīdī bijušas vai joprojām ir Tikmera bijusī sieva Gita Ducmane un tagadējā dzīvesbiedre Inese Celmiņa. Trīs uzņēmumos Celmiņa kļuvusi par līdzīpašnieci Ducmanes vietā, kad Tikmers no Ducmanes šķīries.

Šo uzņēmumu darbības nozares ir ēdināšana, trenažieru īre, slidotavas apgāde, koģenerācija un ceļošanas pakalpojumi. Atsevišķos uzņēmumos kapitāldaļas pieder arī bijušā LOK prezidenta Viļņa Baltiņa dzīvesbiedrei un bijušā finanšu direktora Alda Āboliņa meitai, ziņo LTV.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti