Sesks Eiropas rallija čempionāta posmā Azoru salās finišē 10.vietā absolūti un triumfē klasē

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks ar stūrmani Renāru Franci Eiropas rallija čempionāta (ERC) šīs sezonas otrajā posmā Portugālē, Azoru salās, šajā nedēļas nogalē kopvērtējumā ierindojās 10. pozīcijā, savukārt “ERC Open” ieskaitē latvieši četru ekipāžu konkurencē finišēja pirmajā vietā.

Šajā nedēļas nogalē Azoru salās līdzīgi kā pirmajā ERC sezonas posmā, kas norisinājās Portugāles kontinentālajā daļā, dubļainā un slidenā trase sportistiem sagādāja daudz izaicinājumu.

Pēc pirmās sacensību dienas, sestdien, Latvijas ekipāža kopvērtējumā ieņēma 13.pozīciju un stabilu pirmo vietu savā ieskaitē, tuvāko sekotāju apsteidzot par vairāk nekā trim minūtēm. Taču noslēdzošajā dienā pēc 86 kilometriem septiņos ātrumposmos Seskam/Francim izdevās pakāpties uz 10. vietu.

Šīs ERC sezonas otrajā posmā uzvaru pēdējā “dopā” izrāva spānis Efrens Larena ("Škoda Fabia Rally2 Evo"), kurš pirms pēdējā ātrumposma no tā brīža rallija līdera, mājinieka un šī rallija 2016. gada uzvarētāja Rikardo Mouras ("Škoda Fabia Rally2 Evo"), atpalika 6,1 sekundi. Tomēr pēdējā “dopā” spānis spēja izraut uzvaru, kopvērtējumā apsteidzot portugāli, kurš noslēdzošajā pārbaudījumā uzrādīja trešo ātrāko laiku, par 2,7 sekundēm. Savukārt trešajā vietā rallijā finišēja austrietis Simons Vāgners ("Škoda Fabia Rally2 Evo"), kurš pirmo rallija dienu noslēdza otrajā pozīcijā, zaudējot līderim 8,4 sekundes. Rallija kopvērtējumā Vāgners līderim zaudēja vairāk nekā pusminūti.

Sesks (“Škoda Fabia Rally2-Kit”) rallija uzvarētājam zaudēja piecas minūtes un 15 sekundes, ierindojoties desmitajā vietā kopumā un pirmajā pozīcijā “ERC Open” ieskaitē. Jāpiebilst, ka "ERC Open" klasē piedalījās četras ekipāžas. Komandas pārstāvji iepriekš informējuši, ka “Rally 2-Kit” automašīnai ir par 35 zirgspēkiem mazāka jauda kā citu rallistu rīcībā esošajām  “R5” klases automašīnām, tomēr Seska/Franča ekipāža šajā rallijā spēja apsteigt lielāko daļu konkurentu un aizvadīja ātru un stabilu ralliju.

“Galvenais mērķis bija gūt pieredzi. Mēs centāmies salabot automašīnu, bet diemžēl to neizdevās izdarīt. Kopumā mašīnā šodien jutos labi un mūsu temps bija labs, braucām diezgan tīri, tāpēc domāju, ka rezultāts varētu būt bijis pat ļoti labs,” pēc finiša norādīja Sesks, kura automašīnu dienas laikā piemeklēja jaudas problēmas.

Sesks/Francis Azoru salu rallijā

Jāatzīmē, ka latviešu ekipāžai šīs bija vien trešās sacensības ar “Škoda Fabia R4” automašīnu. Iepriekš ekipāža ar šo auto startēja Latvijas rallijā "Sarma", kā arī šīs sezonas pirmajā ERC posmā Portugālē, kurā Sesks/Francis finišēja 7. vietā absolūti, bet pirmajā pozīcijā savā klasē.

ERC šogad paredzēti astoņi posmi. Nākamais, Kanāriju salu rallijs, no 12. līdz 14. maijam notiks Spānijā, savukārt no 2. līdz 3. jūnijam piektais posms plānots Latvijā, Liepājas apkārtnē.