Vārtus pret ASV guvušais hokejists Džeriņš: Nav jāmeklē liekas piespēles un jāiet uz vārtiem

Latvijas valstsvienība zaudētajā pirmajā spēlē pasaules čempionātā nostiprināja pārliecību, ka uzbrukumā jāspēlē aktīvi un jāvirza ripa uz vārtu priekšu, lieki neaizraujoties ar kombinacionālu hokeju, intervijā Latvijas Televīzijā teica uzbrucējs Andris Džeriņš, kurš mačā pret ASV guva vienīgos vārtus.

Zaudētajā mačā pret ASV izlasi latvieši arī pirmajā trešdaļā parādīja itin labu hokeju, ja neskatās uz rezultātu (0:3), sacīja Džeriņš. Viņš uzsvēra, ka daudzas iespējas uzbrukumā bija arī Latvijas izlasei un, iemetot vienus vai pāris vārtus, spēles gaita būtu cita.

Mača turpinājumā Latvijas izlase aktīvi darbojās uzbrukumā, bet pirmajā trešdaļā ielaistie trīs vārti bija pārāk smaga nasta, lai izglābtos no zaudējuma. Džeriņš paskaidroja, ka arī nākamajā spēlē jācenšas vairāk mest pa vārtiem un nevajag meklēt liekas piespēles, bet jāpaļaujas uz to, ka vārtu priekšā ir, kam rezultatīvi noslēgt uzbrukumu.

Džeriņš uzskata, ka diez vai komandā kāds īpaši ietekmējās no pretinieku sastāva, kurā bija lielākoties tikai Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāji. Varbūt kādam ir pietāte ārpus laukuma, bet uz ledus visiem kļuva skaidrs, ka var cīnīties arī ar amerikāņiem, paskaidroja uzbrucējs.

Saruna ar Kārli Čuksti

Arī izlases debitants Kārlis Čukste atzina, ka komandai bija daudz vārtu gūšanas iespēju un, realizējot kādu no tām, būtu cits cīņas ritējums. Viņš gan piebilda, ka Latvijas aktivitāti mača otrajā pusē noteica arī tas, ka tuvāk spēles beigām vairāk uzbrūk tie, kam nepieciešamas izmaiņas rezultātā.

"Mēs viņiem [amerikāņiem] zaudējām šoreiz, bet tas nekas, jātur galva augšā," teica Čukste.

Čukste karjerā pirmo spēli pasaules čempionātā raksturoja kā aizraujošu cīņu, kurā pretinieki parādīja ātru un agresīvu hokeju. Viņš nešaubās par Latvijas izlases gatavību nākamajai spēlei sestdien pret mājinieci Somiju, jo ar 24 stundām atpūtai komandai pietiks.

Galvenā trenera Harija Vītoliņa vadītajai Latvijas izlasei grupas kārtas turpinājumā līdz 24. maijam Tamperē jāspēlē secīgi pret Somiju, Norvēģiju, Čehiju, Austriju, Lielbritāniju un Zviedriju. Ceturtdaļfinālā tiks grupas četras labākās komandas.