Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta startā zaudē amerikāņiem. Svarīgākie notikumi

Latvijas hokeja valstsvienība piektdien Somijā ar 1:4 zaudēja ASV izlasei pirmajā spēlē pasaules čempionātā. Līdz pirmās trešdaļas vidum Latvijas hokejisti četrarpus minūtēs ielaida trīs vārtus, bet uzbrukumā neizmantoja iespējas, kas uzlabotu izredzes cīņā par uzvaru.

Vārtus Latvijai guva Andris Džeriņš, pēdējās trešdaļas sākumā samazinot rezultāta starpību līdz 1:4. Džeriņu atzina par mačā labāko Latvijas valstsvienības spēlētāju.

Neveiksmīgā spēles sākumā Latvijas izlase pirmās trešdaļas vidū nonāca iedzinējos ar 0:3. Uzreiz pēc pārtraukuma amerikāņi guva ceturtos vārtus un komfortablo pārsvaru saglabāja līdz pēdējam pārtraukumam.

Amerikāņi pirmās trešdaļas sākumā vairāk kontrolēja ripu un darbojās pretinieku zonā, bet pāris bīstamas situācijas spēja izveidot tikai skaitliskajā vairākumā. Savukārt Latvijas izlasei izdevās vairāki labi pretuzbrukumi, tiesa, bez precīza metiena pa vārtiem.

Amerikāņi atklāj rezultātu

Rezultātu ASV izlasē 8. minūtē atklāja Reilijs Bārbers, ievirzot ripu vārtos pēc Endrjū Pīka metiena no zilās līnijas.

ASV izlase divkāršo pārsvaru

Trešdaļas vidū amerikāņi vairākumā lādēja pa Elvja Merzļikina vārtiem vienu metienu pēc otra, līdz Sets Džonss panāca 2:0.

ASV nodrošina 3:0 pārsvaru

Minūti vēlāk Latvijas izlase savu iespēju vairākumā nerealizēja, turklāt vārtos kļūdījās Merzļikins, un Tomass Bordelo trešos vārtus guva situācijā, kad ASV izlase spēlēja mazākumā. Trešdaļas beigās vairākas labas iespējas uzbrukumā bija Latvijas valstsvienībai, tomēr Strauss Manns vārtos palika nepārspēts.

Intervija ar Rodrigo Ābolu

Latvijas kapteinis Rodrigo Ābols pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka epizodes, kurās latvieši netika līdzi pretiniekiem, beidzās ar zaudētiem vārtiem. Ābols uzsvēra, ka labas iespējas bija arī pašiem un ir jāspēj tās izmantot.

Amerikāņi panāk četru vārtu pārsvaru

Uzreiz pēc pārtraukuma perfekts metiens vārtu augšējā stūrī izdevās Semam Lafertijam, ceturto reizi pārspējot Merzļikinu. Latvijas izlasei iespējas uzbrukumā neizdevās izmantot, tostarp Andris Džeriņš izrāvienā vienatnē pret Mannu meta pāri vārtiem.

Intervija ar Rihardu Bukartu

Uzbrucējs Rihards Bukarts pēc otrās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka rezultāts 0:4 nav nekas iepriecinošs, bet komanda kopumā nespēlē slikti un labu iespēju uzbrukumā netrūkst. Viņš uzsvēra, ka ir svarīgi gūt pirmos vārtus, kā arī jāpatur prātā, ka pasaules čempionāts ir maratons, tādēļ jāturpina veidot komandas spēle.

Andris Džeriņš samazina rezultāta starpību

Pēdējo trešdaļu Latvijas izlase sāka piecatā pret trim pretiniekiem, un Andris Džeriņš skaitliskā vairākuma izskaņā iemeta ripu tukšā vārtu stūrī. Gūtie vārti deva Latvijas izlasei jaunu enerģiju un Manna vārti vairākkārt bija briesmās, tostarp Robertam Bukartam neizdevās trāpīt tukša vārtu stūra priekšā.

Nākamo spēli latvieši aizvadīs sestdien vakarā pret Somiju.

Uz pasaules čempionātu Somijā latvieši devās ar deviņiem debitantiem sastāvā, taču vārtsargu līnijā komanda pamatotas cerības saista ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) ledus laukumos pieredzējušo Elvi Merzļikinu.

Saruna ar Hariju Vītoliņu pirms spēles

Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš intervijā Latvijas Televīzijai pirms mača amerikāņus raksturoja kā ātru komandu, kas rāda tipisku Ziemeļamerikas hokeju, ātru un nesarežģītu. Latvijas hokejistiem jāspēlē pēc iespējas vienkāršāk un jācenšas izveidot bīstamus pretuzbrukumus, sacīja Vītoliņš. Viņš piebilda, ka diez vai izdosies veikt daudz metienu pa vārtiem, tādēļ jācenšas izmantot savas iespējas.

Saruna ar Rodrigo Ābolu pirms spēles

Savukārt uzbrucējs Rodrigo Ābols intervijā Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka komandas kapteiņa lomā jau iejutās klubā Zviedrijā, kas palīdz komfortablāk līdera lomu uzņemties arī izlasē, kur daļa  komandas biedru vēl labāk jāiepazīst.

Saruna ar Rūdolfu Balceru

Tikmēr uzbrucējs Rūdolfs Balcers sajūtas pasaules čempionātā raksturoja kā patīkamas. Arī viņš uzsvēra, ka amerikāņiem  ir jauna komanda, bet Latvijas izlasei jāspēj likt pretim tikpat ātru hokeju, turpretim vārtos varēs paļauties uz Elvi Merzļikinu.

ASV izlasē lielākoties ir pulcēti NHL pārstāvji, kā arī daži spēlētāji no ASV augstskolu komandām, Amerikas hokeja līgas (AHL) un Eiropas. Amerikāņiem ierasti nav bijis garš kopīgas gatavošanās posms, tādēļ pērnā čempionāta bronzas medaļniekiem turnīra sākums varētu būt sarežģītāks nekā turpinājums.

Saruna ar Deividu Tomlinsonu

Raidsabiedrības TSN hokeja komentētājs Deivids Tomlinsons intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka ASV izlasē ir daudz ātru spēlētāju, bet problēma komandai varētu būt vārtu gūšana. Iepriekš ASV izlasi raksturoja spēcīgs uzbrukums, bet šajā čempionātā spēles ar ASV dalību varētu noslēgties ar nelielu rezultāta starpību, teica Tomlinsons.

Saruna ar Setu Džounsu un Tomasu Bordelo

ASV hokejisti Sets Džounss un Tomass Bordelo pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka pret Latviju rēķinās ar fiziski smagu spēli, kas būs vēl sarežģītāka tādēļ, ka tā ir pirmā cīņa čempionātā.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas.

Pirmajā spēlē A apakšgrupā Helsinkos slovāki ar 4:2 pārspēja Francijas izlasi.

Galvenā trenera Harija Vītoliņa vadītajai Latvijas izlasei grupas kārtas turpinājumā līdz 24.maijam Tamperē jāspēlē secīgi pret Somiju, Norvēģiju, Čehiju, Austriju, Lielbritāniju un Zviedriju. Pasaules čempioni kļūs zināmi 29.maijā.