U-18 izlases hokejisti pasaules čempionāta startā pagarinājumā zaudē Šveicei

Latvijas U-18 hokeja izlase ceturtdien Grandforksā, ASV, pirmajā spēlē pasaules čempionātā trīsreiz atspēlēja vienu vārtu deficītu, tomēr pagarinājumā ar 4:5 piekāpās Šveices vienaudžiem, liecina rīkotāju informācija.

Latvijas jaunieši pirmajā trešdaļā atklāja rezultātu, bet pamatlaika turpinājumā trīsreiz nonāca nonāca iedzinējos. Šveiciešiem uzvaru izdevās nodrošināt papildlaika 5.minūtē, kad vārtsargu Gustavu Grigalu skaitliskā vairākuma izspēlē pārspēja Dominiks Volejničeks.

Vadībā Latvijas izlasi 4.minūtē izvirzīja Renārs Krastenbergs, taču otrā perioda sākumā divi Aksela Simiča precīzi metieni ļāva šveiciešiem pārņemt vadību. Lai gan Vlads Vulkanovs ātri panāca izlīdzinājumu, 16 sekundes pirms trešdaļas beigām Tobiass Geizers vēlreiz nodrošināja Šveicei minimālu pārsvaru.

Uz Emīla Ezīša precīzo metienu trešā perioda vidū Šveices izlase atbildēja ar Filipa Kuraševa vārtu guvumu, savukārt Erlends Kļaviņš sešas minūtes pirms pamatlaika beigām nodrošināja neizšķirtu 4:4.

Pasaules čempionāts ilgs līdz 24. aprīlim. Galvenā trenera Ērika Miļuna vadīto Latvijas jauniešu pretinieki grupas kārtas turpinājumā piektdien būs zviedri, svētdien mājinieki ASV hokejisti, bet pirmdien vēl jātiekas ar Krieviju. Otrā apakšgrupā turnīru sāk Somijas, Kanādas, Čehijas, Slovākijas un Dānijas U-18 izlases.

Abu grupu vājākās komandas cīņu turpinās par palikšanu elitē, bet pārējās astoņas izlases spēlēs ceturtdaļfinālā.