Rīgas «Dinamo» zaudē Kazaņas «Ak Bars» hokejistiem LDz kausa spēlē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 9 mēnešiem.

Pirmo neveiksmi Kontinentālās hokeja līgas (KHL) pirmssezonas pārbaudes turnīrā pirmdien cieta Rīgas ''Dinamo'', kas ar 2:3 piekāpās Kazaņas "Ak Bars" vienībai "Latvijas Dzelzceļa" (LDz) kausa spēlē, liecina organizatoru informācija. Vai "Dinamo" izdosies iekļūt turnīra finālā, kļūs zināms grupas spēļu noslēgumā trešdien.

Laukuma saimniekiem vārtus spēlē pret iepriekšējās sezonas Gagarina kausa finālistiem "Arēnā Rīga" guva Fēlikss Šics un Andris Džeriņš, bet par labāko mājiniekiem nosauca uzbrucēju Miķeli Rēdlihu. Abas komandas spēles gaitā pabija vadībā ar minimālu pārsvaru, tomēr cīņas beigās sev labvēlīgu rezultātu nosargāja Kazaņas klubs.

"Dinamo" rezultātu izdevās atklāt otrā perioda trešajā minūtē, kad ātrā uzbrukumā Šics no iemetiena apļa trāpīja ar nūjas neērto pusi. "Ak Bars" sparīgi centās atspēlēties un radīja vairākas bīstamas situācijas, līdz perioda vidū Fjodors Malihins ar metienu no zonas vidus pārspēja mājinieku vārtsargu Joakimu Eriksonu un panāca neizšķirtu. Vienu vārtu pārsvaru Kazaņas klubam četras minūtes vēlāk nodrošināja Oskars Mellers, kurš vārtu priekšā tika pie nepieskatītas ripas.

Laukuma saimnieki neizmantoja lielo skaitlisko pārsvaru, taču drīz pēc pēdējā perioda sākuma Džeriņš raidīja vārtos "Ak Bars" vārtsarga Emila Garipova atsisto ripu un rezultāts vēlreiz kļuva neizšķirts. Taču trešdaļas vidū viesi atjaunoja vienu vārtu pārsvaru, kad Eriksona vārtu priekšā ripas lidojumu pielaboja Aleksandrs Svitovs. Pēdējo pusotru minūti "Dinamo" spēlēja bez vārtsarga un radīja bīstamas situācijas, tomēr ripa ceļu Garipova vārtos neatrada.

Grupas kārtu "Dinamo" noslēgs trešdien pret Jaroslavļas "Lokomotiv", kas pirmdien ar 1:2 piekāpās Minskas "Dinamo" hokejistiem. Turnīra noslēgumā ceturtdien notiks spēles par vietām - grupas turnīra divas labākās komandas tiksies finālā, bet divas vājākās vienības noteiks 3. vietas ieguvējus.

Pirmajā spēlē LDz kausa izcīņā, kas notiek septīto reizi, Rīgas "Dinamo" ar 4:3 pārspēja Minskas "Dinamo" vienību. Pērn kausu ieguva Kazaņas "Ak Bars".

Pirms LDz kausa izcīņas aizvadītajās pārbaudes spēlēs Rīgas "Dinamo" rēķinā bija četras uzvaras piecās cīņās. KHL sezonu rīdzinieki sāks 25.augustā mājās pret Kazaņas "Ak Bars".