Sporta studija

Golfa zvaigznājā atgriežas izcilais Taigers Vudss

Sporta studija

Sporta studija

Darbu Krievijā noslēgušais Sandis Ozoliņš: Katrs pieņem savu lēmumu un atbildēs arī par sekām

Krievijas hokeju pametušais Sandis Ozoliņš: Katrs pieņem savus lēmumus un atbildēs par sekām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 1 mēneša.

Vairāk nekā trīs gadus Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Krievijas kluba Ņižņijnovgorodas "Torpedo" kolektīvā strādājušais Sandis Ozoliņš jau februāra beigās pēc līguma beigām atgriezās mājās un nezina, vai nākamajā sezonā turpinās trenera gaitas. Ozoliņš Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pastāstīja, ka pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā ātri pieņēma lēmumu doties mājās, lai nedotu nevienam iespēju kaut kā iesaistīt arī viņa vārdu.

Krievijas iebrukuma sākumā Ozoliņa pirmās emocijas bija neizpratne, un viņam šķitis, ka gaidāms neliels konflikts, kam lielvaras drīz radīs risinājumu ar minimālām sekām. Taču drīz vien Ozoliņš saprata, ka viss būs savādāk, un pēc pāris dienām sacīja sievai, ka brauc mājās.

Savu lēmumu Ozoliņš pieņēmis ātri un nepārprotami, tajā pašā laikā apzinoties, ka tas var ietekmēt viņa nākotni. 

Par dažu ārzemnieku lēmumu turpināt spēlēt Krievijā Ozoliņš bija pārsteigts, bet piebilda, ka "nevilks nevienu uz sārta", jo katrs pēc saviem lēmumiem arī sadzīvos ar sekām.

"Katrs ir pieņēmis savu lēmumu, apzinās sekas tam lēmumam. Kādas viņas būs – nezinu, es zinu apmēram, kādas man būtu sekas. Bet katrs ir pieņēmis lēmumu un ar to dzīvo," teica Ozoliņš. "Es savu lēmumu pieņēmu ātri, konkrēti un viennozīmīgi, tādēļ sadzīvoju ar sekām, kas man ir. Un biju gatavs, apzinājos vairāk vai mazāk, kādas tās būs. Viņas var būt arī ne tādas, kādas es gribētu, varbūt viņas nākotnē būs. Katrs mēs izdarām izvēles, un man nav tiesību kādu tagad nosodīt. Pēc tam manā turpmākajā attieksmē var kaut kas mainīties, bet šobrīd katrs pieņem savu lēmumu un ir atbildīgs par tā sekām."

Dažās dienās, ko Ozoliņš pēc kara Ukrainā sākuma vēl pavadīja Krievijā, viņš nekādas īpašas pārmaiņas publiskajā vidē nenovēroja, bet propagandas saturu vietējā televīzijā nebija skatījies arī iepriekš, jo nejutās spiests to darīt. Vienīgi

no klātbūtnes "Torpedo" pēdējā pārbaudes spēlē Ozoliņš atteicās, jo līdzīgā divu komandu iepriekšējā pārbaudes mačā aiz spēlētāju mugurām jau parādījās politiski lozungi. 

"Es pateicu – nē, uz šādu es nevaru parakstīties un piekrist tādam situācijas redzējumam, līdz ar to es pateicu, ka jebkurā gadījumā es šinī spēlē nepiedalīšos," paskaidroja Ozoliņš.

Viņš piedzīvoja arī masveida lidojumu atcelšanu un Rietumu lidsabiedrību aiziešanu no Krievijas tirgus. Tādēļ mājupceļš uz Latviju izvērtās neparasts, ar taksometru piecas stundas no Sanktpēterburgas braucot līdz Igaunijas robežai, kuru Ozoliņš šķērsoja kājām. 

Procesus Krievijas sabiedrībā Ozoliņš atturas vērtēt, sakot, ka negrib cilvēkus stereotipizēt, jo sporta pasaulē noteikti ir krievi gan ar ekstrēmiem, gan demokrātiskiem un liberāliem uzskatiem.

Ozoliņš nešaubās, ka KHL turpinās pastāvēt, bet nav skaidrs, kāda tieši līga būs. Savukārt Latvijas izlases kontekstā Ozoliņš sevi redz tikai televīzijas skatītāja un līdzjutēja lomā, piebilstot, ka varbūt mazliet būs arī komentētājs, bet plašāk to nepaskaidrojot. 

Vietu pašmāju hokeja izlases norisēs Ozoliņš sev nesaskata, kamēr Latvijas hokeja vadībā būs iesaistīts Viesturs Koziols.

No plašākiem paskaidrojumiem Ozoliņš atturējās, sakot, ka nebūtu taisnīgi televīzijā paust tikai vienas iesaistītās puses redzējumu. 

Pavasarī Ozoliņš gatavojas Rīgas maratonam, kur grib noskriet klasisko distanci, tādēļ tas viņam prasa daudz laika un enerģijas. Skriet 49 gadus vecais Ozoliņš sāka pandēmijas laikā un arvien turpina to darīt. Lai gan Ozoliņš uzcēla Latvijā pirmo 18 bedrīšu golfa laukumu, pats viņš golfu nespēlē kopš 2014. gada, lai pēc muguras operācijas neriskētu ar veselību. 

Ozoliņš neuzskata, ka savu nākotni noteikti saistīs ar hokeju, bet Ņižņijnovgorodā viņš pārliecinājās, ka var veikt dažādas funkcijas un ieguva ļoti dažādas emocijas. Ozoliņš nav atmetis ar roku idejai par savu hokeja skolu, tomēr pašlaik īsti līdz galam nesaskata, ka varētu aizpildīt visus nepieciešamos posmus. 

KONTEKSTS:

Ozoliņš ir vienīgais Latvijas hokejists, kurš Nacionālajā hokeja līgā (NHL) izcīnīja Stenlija kausu, 1996. gadā paveicot to Kolorādo "Avalanche" sastāvā. NHL karjerā viņš septiņas reizes piedalījās Zvaigžņu spēlē. Hokejista karjeru Ozoliņš noslēdza 2014. gadā un pāris gadus vēlāk sāka trenera gaitas, kļūstot par Rīgas "Dinamo" galvenā trenera palīgu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti