Hokeja federācijas prezidents Kalvītis: Valstsvienības treneri lūkojam Ziemeļamerikas virzienā

Tuvākajos mēnešos hokeja valstsvienība varētu tikt pie jauna galvenā trenera, kurš amatā stāsies uz ilgāku laiku, Latvijas Radio raidījumā "Piespēle" sestdien pastāstīja jaunievēlētais Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis. Viņš atzina, ka LHF amatpersonas galvenā trenera meklējumos vairāk lūkojas Ziemeļamerikas virzienā.

Situācija valstsvienības trenera meklējumos nav vienkārša, jo LHF iepriekšējai vadībai nebija iestrāžu, sacīja Kalvītis. Viņš ir pārliecināts, ka katru sezonu mainīt izlases treneri ir bezjēdzīgi, tādēļ speciālistu vajadzētu piesaistīt vismaz uz trim sezonām, lai pavērtos darba perspektīva. Latvijā ir plejāde jaunu treneru, kas strādā Kontinentālās hokeja līgas (KHL), klubos, tādēļ diez vai varēs pašreizējo darbu apvienot ar galvenā trenera pienākumiem valstsvienībā, sprieda LHF prezidents.

"Pašlaik treneri meklējam. Skatāmies Ziemeļamerikas virzienā, domāju, ka tuvāko mēnešu laikā tiksim pie vecākā trenera, kas nebūs uz vienu sezonu," sacīja Kalvītis. 

Valstsvienības galvenajam trenerim nav problēmu kā vienīgajā darbavietā strādāt tikai izlasē, bet viņa palīgi gan varētu būt klubu treneri, uzsvēra Kalvītis. 

Savukārt tuvākajos valstsvienības pārbaudes turnīros plānots iepazīt tuvākās rezerves, nevis labi zināmus hokejistus. Tādēļ uz pārbaudes turnīru Slovēnijā novembra sākumā dosies daudzi U-20 izlases kandidāti ar domu izvērtēt kandidātus pirms U-20 pasaules čempionāta Kanādā.

LHF jaunie vadītāji Kalvītis un federācijas ģenerālsekretārs Koziols pēc pašu iniciatīvas nule kā viesojās Starptautiskajā hokeja federācijā (IIHF) un iepazinās ar tās vadītāju Renē Fāzelu. Kalvītis vizīti raksturoja kā ļoti sekmīgu - latvieši tika iepazīstināti ar IIHF darbiniekiem un raugās uz sadarbību, kas vairāk vērsta nākotnē. 

Vizītē Šveicē tika runāts arī par dažāda līmeņa pasaules čempionātu rīkošanu Latvijā. Lielo pasaules čempionātu Rīgai bijusi ļoti laba iespēja dabūt 2018.gadā, lai grupu spēles rīkotu kopā ar Kopenhāgenu. Taču tagad tuvākais variants ir 2022.gads, jo mazām valstīm izredzes ir tikai olimpiskajos gados, bet pārējā laikā favorītes ir hokeja lielvalstis, uzsvēra LHF prezidents. Kalvītis rēķinās, ka droši vien kopā ar kādu partnervalsti čempionātu rīkot būtu izdevīgāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti