Pēcpusdiena

Berlīnē kravas automašīna ietriekusies pūlī. Merkele pieļauj, ka tas bijis terorakts

Pēcpusdiena

KNAB informē par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu

Latvijas hokeja izlasi trenēs Bobs Hārtlijs no Kanādas

Eksperti vērtē Hārtliju: Autoritāte ar stingru raksturu

Hokeja eksperti ir priecīgi par titulētā Boba Hārtlija piesaistīšanu Latvijas hokeja izlasei, taču norāda, ka īsti neizprot, kādēļ līgums ar speciālistu noslēgts uz gadu ar iespēju pagarināt to vēl uz gadu – tas neliecinot par ilgtermiņa stratēģiju, šādi viedokļi izskanēja Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena”.

“Tā ir mūsu cerība,” par Hārtliju izteicās Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis. Viņš neslēpa, ka pēc Ziemeļamerikas speciālista LHF lūkojās apzināti – pirmkārt, jau tādēļ, ka visi labie Latvijas hokeja treneri ir aizņemti savos klubos un nespētu pienācīgu uzmanību veltīt izlasei, otrkārt, visas jaunās tendences dzimstot Ziemeļamerikā.

Kalvītis raidījumā uzsvēra, ka Hārtlija uzdevums būs ne tikai strādāt ar izlasi, bet arī apmācīt speciālistus – veidot seminārus, piesaistīt lektorus, kā arī novadīt paraugtreniņus.

LHF prezidents gan neatklāja, kāda ir finansiālā puse īgumam ar Hārtliju, vien norādot, ka abas puses ir nonākušas pie demokrātiska lēmuma un Hārtlijs saņems adekvātu summu tai, cik saņem valstsvienību treneri pasaules tirgū.

Hārtlijs savu darbošanos Latvijas hokejā sāks jau tūdaļ, kad sāksies pasaules čempionāts hokejā U-20 vecuma grupā Kanādā – lai gan izlase ir nokomplektēta, taču titulētais treneris savus padomus neliegšot.

Kalvītis atklāja, ka pats vēl ar jauno nacionālās izlases treneri nav ticies, vien runājis, taču tikšanās notikšot čempionāta laikā Kanādā.

Hokeja spēļu komentētājs Aivars Zaharovs Latvijas Radio norādīja, ka Hārtlijs ir titulētākais treneris valstsvienībai, taču norādīja, ka izlašu kontekstā titulētāks tomēr bijis Kurts Lindstrēms, kura vadībā Somijas izlase izcīnīja pasaules čempionu titulu. Savukārt Hārtlijam šī būs pirmā pieredze trenēt izlasi, nevis klubu.

“Viņam pašam tas būs nopietns izaicinājums, kas var atstāt iespaidu uz turpmāko karjeru,” pauda Zaharovs.

Zaharovs kā pozitīvu tendenci uztvēra to, ka izlasei treneris jau ir tik laicīgi pirms pasaules čempionāta.

Savukārt komentētāju izbrīnīja fakts, ka līgums ar speciālistu noslēgts formātā 1+1 gads, kas neliecina par ilgtermiņa attīstību. Taču viņš norādīja, ka savā ziņā LHF varot saprast – bailes no riska.

“Kompetence, raksturs – katrā ziņā šī izvēle ir ļoti precīza,” Hārtliju kā hokeja speciālistu raksturoja žurnālists un hokeja eksperts Armands Puče, norādot, ka jaunais valstsvienības treneris ir autoritāte hokeja pasaulē, autoritāte spēlētājiem.

Taču arī Puči izbrīnījis līguma termiņš. Viņaprāt, būtu nepieciešama ilgtermiņa stratēģija. “Pie kaut kā ir jāpieturas. Ikgadējā mētāšanās bija diezgan perversa,” līdzšinējo situāciju hokeja saimniecībā valstsvienības galvenā trenera kontekstā raksturoja Puče.

Viņaprāt, Hārtlijs ir salīdzināms ar Kanādas speciālistu Tedu Nolanu, kurš vairākus gadus bija pie izlases stūres. “Hārtlijs būs Nolana prototips, bet ar daudz stingrāku raksturu. Nolans ir labestīgāks, Hārtlijs ir prasīgs,” norādīja žurnālists.

“Manuprāt, rakstura ziņā pareiza izvēle. Mūsu hokejistiem nevajag lupatu, mūsu hokejistiem vajag autoritāti,” Latvijas Radio uzsvēra Puče.

Kā vienu no Hārtlija iespējamiem palīgiem Puče minēja Kārli Zirni, kurš vairākkārt piesaistīts darbam ar izlasi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti