Čehijas hokejisti uzveic slovākus, nosaka pirmos ceturtdaļfināla pārus. Svarīgākie notikumi

Čehijas izlase otrdien Rīgā ar 7:3 pārspēja Slovākijas hokejistus abām komandām pēdējā spēlē pasaules čempionāta grupu kārtā. Abas vienības jau pirms savstarpējā dueļa bija nodrošinājušas dalību ceturtdaļfinālā.

Līdz ar Čehijas uzvaru kļuva zināmi pirmie ceturtdaļfināla pāri. B apakšgrupā uzvarējušie amerikāņi tiksies ar A apakšgrupas ceturto komandu Slovākiju, bet čehi spēlēs pret Somiju. Čehijas izlase ieguva savā grupā 3.vietu, turpretim somi otrā grupā bija otrie.

Čehijas izlase pietaupīja galvenos spēkus, atstājot rezervē vairākus komandas spēcīgākos spēlētājus.

Filips Zadina izvirza Čehijas izlasi vadībā

Tas gan neliedza komandai jau pirmajā minūtē atklāt rezultātu pēc Filipa Zadinas metiena.

Mihaels Špačeks panāk čehiem 2:0

Rupja slovāku kļūda savā zonā piecas minūtes pirms pārtraukuma ļāva Čehijai divkāršot pārsvaru. Mihaelam Špačekam atlika tikai trāpīt tukšos vārtos.

Andrejs Šustrs gūst Čehijai trešos vārtus

Veiksmīgs Čehijai bija arī otrā perioda sākums - Andreja Šustra metienu vārtu priekšā pielaboja Lukāšs Radils un rezultāts kļuva 3:0.

Matūšs Sukels samazina rezultāta starpību

Vēl līdz otrās trešdaļas vidum čehi savā zonā uzdāvināja ripu pretiniekiem un Matūšs Sukels vienus vārtus atguva.

Libors Šulāks nostiprina Čehijas pārsvaru

Otrā perioda izskaņā lielisks tāls metiens izdevās Liboram Šulākam, palielinot Čehijas pārsvaru līdz 4:1.

Matejs Strānskis gūst piektos vārtus Čehijai

Trešā perioda sākumā čehi centīgāk nospēlēja ripas atņemšanā pretinieku zonā un Matejs Strānskis ar piekto vārtu guvumu kliedēja pēdējās šaubas par mača iznākumu.

Čehijai piecu vārtu pārsvaru panāk Matejs Blūmels

Drīz vien ar metienu vārtu tuvajā stūrī individuālā izrāvienā Matejs Blūmels panāca 6:1.

Martins Bučko iemet otro ripu čehu vārtos

Slovāki vēl saņēmās savu otro vārtu guvumam - precīzs bija aizsarga Martins Bučko šāviens no zilās līnijas.

Kristians Pospišīls gūst trešos vārtus Slovākijai

Spēcīgs Kristiana Pospišīla metiens priekšpēdējā minūtē vēl mazliet samazināja rezultāta starpību.

Ripa ielido tukšos Slovākijas vārtos

Slovākiem vēl ienāca prātā aizstāt vārtsargu ar laukuma spēlētāju, par ko saņēma ripu tukšos vārtos.

Pirmo vietu A apakšgrupā iegūs Krievijas olimpiskās komitejas komanda, ja vien vēlāk otrdien nezaudēs pastarītei Baltkrievijai. Ceturtdaļfinālā no A apakšgrupas spēlēs arī Šveice.

Latvijas pārstāvētajā B apakšgrupā ceturtdaļfinālā jau iepriekš iekļuva Somija un ASV. Amerikāņi otrdien ar uzvaru 4:2 pār Itāliju nodrošināja pirmo vietu grupā.

Pēdējie divi ceturtdaļfinālisti kļūs zināmi vēlāk otrdien Vācijas un Latvijas spēles noslēgumā. Spēlei noslēdzoties pamatlaikā, izslēgšanas turnīrā iekļūs dueļa uzvarētāji un Kanādas izlase. Savukārt neizšķirts pamatlaikā garantēs ceturtdaļfinālu gan Latvijai, gan Vācijai.

Ceturtdaļfināli notiks ceturtdien, pusfināli būs sestdien, bet zelta un bronzas medaļu ieguvējus finālspēlēs noteiks svētdien, 6.jūnijā.