Panorāma

Traģēdija Atašienē -- neuzmanības dēļ!

Panorāma

Kori sāk sacensības

Piemineklis Kārlim Skrastiņam - Krītošā zvaigzne

Atklāj pieminekli hokejistam Kārlim Skrastiņam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 10 mēnešiem.

Izcilajam latviešu hokejistam Kārlim Skrastiņam šodien paliktu 40. Viņa dzimšanas dienā Meža kapos Kārļa sieva un meitas atklāja viņam veltītu pieminekli – „Krītošā zvaigzne”. Tēlnieks Ģirts Burvis tajā attēlojis pāršķeltu zvaigznes ceļu, jo lidmašīnas katastrofa pārcirta Kārļa un viņa ģimenes dzīvi uz visiem laikiem. 

Pirms diviem gadiem Kārļa Skrastiņa trejmeitiņu Karolīnas, Laurēnas un Vivjenas veidotais zīmējums arvien ir pie hokejista kapa. To nav sabojājis ne sniegs, ne lietus.

Jaunākā, Vivjena, savu tēti nav redzējusi nekad. Zane viņu vēl tikai gaidīja, kad Kārļa mūžs 2011. gada 7. septembrī aprāvās lidmašīnas katastrofā, kas atnesa nāvi visai viņa hokeja komandai – Jaroslavļas „Lokomotiv”. Tagad Kārļa piemiņa iemūžināta „Krītošajā zvaigznē”.

Taču Kārļa lielākais piemineklis vienmēr ir un paliks viņa fantastiskais sniegums uz ledus, iegūstot Dzelzsvīra vārdu. Izturība un apbrīnojamas darba spējas. To viņa draugs, hokejists Oskars Bārtulis māca mazajiem sportistiem arī šovasar Kārļa Skrastiņa un Oskara Bārtuļa hokeja nometnē.

Piemineklis tapis pusgada laikā. Tēlnieks uzsver, ka mums ir maz īstu varoņu - tādu, kam tiešām gribas līdzināties. Kārlis bija un ir zvaigzne. Un viņš iedvesmo joprojām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti