Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. ASV-Slovākija. 4:5

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. ASV-Slovākija

Pasaules čempionāts hokejā. ASV-Slovākija. Spēles labākie momenti no pirmā un otrā perioda

Slovāku hokejisti dramatiskā cīņā pagarinājumā pārspēj ASV

Latvijas tiešās konkurentes pasaules hokeja čempionāta ASV un Slovākija pirmdien sadalīja kopvērtējuma punktus, slovākiem ar 5:4 pagarinājumā uzvarot ASV izlasi.

(papildināts ar spēles rezultātu)

Vēl trešā perioda ievadā Slovākija bija vadībā ar 4:1, taču ASV prata rezultātu izlīdzināt un novest spēli līdz pagarinājumam. Papildlaika izskaņā ar precīzu metienu atzīmējās slovāki, kas svinēja uzvaru mačā.

Jau no spēles pirmajiem mirkļiem abas komandas nepiekāpīgi uzsāka principālu ciņu par katru metru uz ledus. Vēl pirms ripa tika ievadīta spēlē, spēlētāji uzsāka spēka cīņu. Šādas abpusējas laipnības turpinājās arī teju pēc katras vārtsargu piespiestās ripas, spēlētājiem veltot vairākas sekundes aktīvi grūstoties vārtu priekšā.

Spēles rezultātu ceturtajā minūtē atklāja Milošs Kelemens, kurš pēc teicamas partnera piespēles ar nūjas neērto pusi nogādāja ripu ASV cietoksnī.

Slovāki atklāj rezultātu

Arī pēc vārtu guvuma slovāki prata izveidot vairākus bīstamus pretuzbrukumus, taču rezultāts palika nemainīgs.

Lai gan ātrā ASV izlase centās izdarīt spiedienu un rezultātu izlīdzinātu, iniciatīva vēl arvien piederēja gandrīz mājiniekiem slovākiem, kas trešdaļās otrajā pusē kārtējo no savām bīstamajām iespējām pārvērta par otro vārtu guvumu. Precīzs bija Libors Hudāčeks.

Slovākija panāk 2:0 vadību

Trešdaļas izskaņā Slovākijai bija iespēlē palielināt savu pārsvaru līdz trim vārtiem, taču vairākums palika neizmantots. Pāris sekundes pirms pamatlaika beigām komandas atkal iesaistījās asumos, kas beidzās ar diviem abpusējiem noraidījumiem.

Arī otrais periods iesākās ar agresīvu cīņu par katru laukuma centimetru. Par spīti asumiem, tiesnešu svilpe klusēja, līdz spēles 25. minūtē ASV hokejists Mets Boldijs samazināja rezultātu starpību līdz minimumam.

Boldijs gūst pirmos vārtus ASV labā

ASV prieki nebija ilgi, jo uzreiz pēc vārtu zaudējuma Slovākija guva tiesības spēlēt skaitliskajā vairākumā. To izmantot gan slovāki nespēja, taču,  noslēdzot uzbrukumu jau vienādos sastāvos, Šimons Nemecs atjaunoja divu vārtu pārsvaru slovākiem.

Nemecs panāk 3:1 slovāku labā

Drīz vien ASV bija iespēja izlīdzināt rezultātu, taču moments palika neizmantots, un uzreiz pēc tam Patriks Kohs guva ceturtos vārtus Slovākijas labā. ASV pēc šī vārtu zaudējuma lēma Aleksandru Nedeļkoviču vārtos aizstāt ar Treju Augustīnsu.

Kohs palielina Slovākijas pārsvaru

Trešā perioda ievadā cerības staru ASV sniedza Šeins Pinto, kurš samazināja deficītu līdz diviem vārtiem.

ASV panāk 2:4

Teju visu trešdaļu spēles iniciatīva piederēja ASV, kas sešas minūtes un četras sekundes pirms pamatlaika beigām rezultātu starpību samazināja līdz minimumam. Šoreiz ar vārtu guvumu atzīmējās Breidijs Tkačuks.

ASV gūst trešos vārtus

ASV spiediens turpinājās arī atlikušajā spēles laikā un vien pāris minūtes vēlāk Lūks Hjūzs rezultātu izlīdzināja.

Hjūzs izlīdzina rezultātu

Atlikušajā  spēles pamatlaikā neviena no komandām vārtus neguva.

Papildlaikā abas vienības apmainījas ar bīstamiem momentiem, taču vārtus guva Milošs Kelemens, norošinot panākumu slovākiem.

Slovāki nodrošina uzvaru papildlaikā

Pirms šīs spēles gan ASV, gan Slovākija katra divos mačos bija izcīnījusi vienu uzvaru. ASV čempionātu sāka ar 2:5 zaudējumu pret Zviedriju, kam sekoja 6:1 uzvara pār Vāciju. Savukārt Slovākija čempionāta pirmajā mačā ar 4:6 zaudēja Vācijai, savukārt otrajā spēlē ar 6:2 droši pieveica Kazahstānu.

Pirmdien Latvijai ir atpūtas diena. Pēc divām spēļu kārtām Latvija ar četriem kopvērtējuma punktiem ieņēma otro vietu grupā. Jau ziņots, ka Latvija ar 5:4 pagarinājumā uzvarēja Poliju un ar 3:2 pagarinājumā pārspēja Franciju.

Latvijas izlasei nākamā spēle paredzēta otrdien 17.20 pret Kazahstānu. Gan spēli, gan pirms spēles studiju no pulksten 16.30 tiešraidē vērot varēs LTV7 un LSM.lv.

Paralēli ASV un Slovākijas duelim otrā grupā nūjas krustoja Somijas un Norvēģijas hokejisti. Šajā spēlē ar 4:1 pārliecinošu uzvaru guva Somijas spēlētāji.

Somijas un Norvēģijas spēles epizodes

Katrā grupā līdz 21. maijam izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.