Lielbritānija
Lielbritānija GBR
Kanāda CAN

Latvijas hokeja izlase nenotur divu vārtu pārsvaru, vēlreiz piekāpjas Somijai

Gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas hokeja valstsvienība ceturtdien Rīgā pēdējā trešdaļā nenoturēja divu vārtu pārsvaru un ar 2:3 piekāpās Somijas izlasei pārbaudes spēlē, izpaliekot revanšam par zaudējumu abu komandu cīņā dienu iepriekš.

(papildināts ar izlases trenera Harija Vītoliņa teikto)
Divus vārtus Latvijai guva Haralds Egle, turpretim somiem ar trim precīziem metieniem trešajā periodā izcēlās aizsargs Olivers Kaski. Par labāko Latvijas izlasē atzina Robertu Bukartu, turpretim somiem tādus pašus laurus nopelnīja Kaski, kurš visus vārtus guva spēles pēdējās deviņās minūtēs.

Latvijas hokejisti līdzjutēju piepildītajā "Arēnā Rīga" pirmajās divās trešdaļās guva pa vieniem vārtiem un nodrošināja 2:0 pārsvaru. Somi neizšķirtu panāca pēdējā trešdaļā, kad guva arī uzvaras vārtus.

Enerģiskā spēles sākumā somi vairāk kontrolēja ripu un biežāk uzbruka, bet mājinieki droši darbojās aizsardzībā, nekautrējoties dot pretsparu arī cīņā Ērika Vītola sargāto vārtu priekšā. Pirmās trešdaļas vidū latvieši aktivizējās uzbrukumā, piespiežot pretiniekus vairāk domāt par savu vārtu drošību. Trešdaļas priekšpēdējā minūtē, Latvijai spēlējot vairākumā, Ralfa Freiberga mesto ripu vārtu priekšā rezultatīvi pielaboja Egle.

Somijas izlase otrajā trešdaļā spēja vairākkārt draudīgos uzbrukumos nostiprināties mājinieku zonā, tomēr vārtos nekļūdīgi darbojās Vītols, un enerģijas netrūka arī Latvijas aizsargiem. Par sitienu ar nūju pa seju Kristapam Skrastiņam somi uz četrām minūtēm palika mazākumā, un Egle vēlreiz izcēlās vārtu priekšā, ievirzot vārtos ripu pēc asas Roberta Bukarta piespēles.

Metodiskos uzbrukumos somi pēdējā periodā centās atspēlēties, un Kaski rezultāta starpību trešdaļas vidū samazināja, uzreiz pēc iemetiena ar spēcīgu metienu pārspējot Vītolu. Vēlreiz teicamas individuālās prasmes Kaski apliecināja pusotru minūti vēlāk, un rezultāts kļuva 2:2. Četrarpus minūtes pirms beigu svilpes Kaski ar spēcīgu metienu no zonas vidus trešo reizi pārspēja spēlētāju piesegto Vītolu.

Abu komandu iepriekšējā spēlē trešdien Somijas izlase uzvaru 3:2 nodrošināja pagarinājumā

Nākamās divas spēles Latvijas izlasei būs 26. un 27. aprīlī viesos pret Šveici,

bet pēdējā pārbaude paredzēta mājās 3. un 4. maijā pret Norvēģiju. Valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš izlases kandidātu sarakstā pēc spēlēm pret Somiju plāno būtiskākas pārmaiņas, un sastāvs pamazām tuvosies pieteikumam pasaules čempionātam. Ar spēlētāju atskaitīšanu aprīļa vidū Latvijas izlasē gan vēl nesteigsies.

Latvijas izlases treneris Harijs Vītoliņš preses konferencē pēc otrā zaudējuma Somijai
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc otrā zaudējuma Somijai žurnālistiem atzina, ka komandā spēles beigās mazliet pietrūka aukstasinības un meistarības, tādēļ spēlētāji sāka laukumā zaudēt pozīcijas un ielaisti vārti sekoja cits citam. Vītoliņš gan uzsvēra, ka pieļautās kļūdas ir labojamas un tika gūtas labas atziņas nākamajam gatavošanās posmam.

Divās spēlēs seši Latvijas hokejisti guva savainojumus, bet saudzēt sevi nevar arī pārbaudes spēlēs, un jārēķinās, ka hokejs ir traumatisks sporta veids, uzsvēra Vītoliņš. Treneris piebilda, ka tagad spēļu kalendārā ir pauze un būs laiks dziedēt savainojumus.

Latvijas hokejisti pasaules čempionātu sāks 11. maijā Čehijas pilsētā Ostravā ar spēli pret Poliju. Grupas kārtas turpinājumā būs jāspēlē pret Franciju (12. maijā), Kazahstānu (14. maijā), Vāciju (15. maijā), Zviedriju (18. maijā), Slovākiju (19. maijā) un ASV izlasi (21. maijā). Pasaules čempionāts noslēgsies 26. maijā ar spēlēm par medaļām.