Lielbritānija
Lielbritānija GBR
Kanāda CAN

Latvijas hokeja izlase pārbaudes spēlē pagarinājumā zaudē Somijai

Latvijas vīriešu hokeja izlase trešdien Rīgā pārbaudes spēlē ar rezultātu 2:3 papildlaikā piekāpās Somijai.

Pirmās trešdaļas vidū somus vadībā izvirzīja Peka Jormaka, kurš guva vārtus vairākumā, bet vēl nepilnas piecas minūtes vēlāk pārsvaru dubultoja Patriks Puistola.

Otrā perioda ievadā pēc uzvarēta iemetiena pretinieku aizsardzības zonā Haralds Egle piespēlēja Oskaram Lapinskim, kurš ar tālu metienu pārsteidza Somijas vārtsargu un guva pirmos Latvijas vārtus.

Savukārt noslēdzošajā trešdaļā pēc spēlētām nepilnām četrām minūtēs neizšķirtu panāca Roberts Kaļķis. Nedaudz vairāk kā četras minūtes līdz pamatlaika beigām Latvijas hokejisti tika pie vairākuma, kuru neizdevās izmantot, un pēc 60 spēlētām minūtēm rezultāts bija neizšķirts 2:2.

Papildlaika ceturtajā minūtē Somijai uzvaru atnesa Sebastians Repo.

Latvijas izlases vārtus sargāja Ivars Punnenovs, kurš atvairīja 24 metienus.

Latvijas vīriešu hokeja izlase trešdien pārbaudes mačā ar Somiju spēlēja pašaizliedzīgi un nevairījās bloķēt pretinieku metienus, pēc spēles atzina Latvijas valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

"Otrajā trešdaļā puiši izpildīja uzdevumu - nezaudēt ripu uz zilās līnijas. Atspēlēties pret somiem no 0:2 ir labs rezultāts, bet tajā pašā laikā beigās tas tāpat bija zaudējums. Puiši atdevās un pašaizliedzība bija fantastiska, nebija neviena, kurš izvairītos no metienu bloķēšanas. Mums tas dārgi maksāja un ir divi traumētie, nezinu, vai viņi varēs rītdien spēlēt," teica Vītoliņš.

Pret somiem potīti savainoja Renārs Krastenbergs, kamēr Rihards Marenis traumēja ceļgalu.

Vītoliņš norādīja, ka šobrīd ir grūti spriest par to, cik nopietni ir viņu savainojumi, taču otrajai pārbaudes spēlei ar Somiju tiks pieteikts Rihards Melnalksnis un Jānis Vizbelis, kā arī Patriks Ozols, bet vārtu drošība tiks uzticēta Ērikam Vītolam.

Treneris arī neslēpa, ka viņu priecējis Latvijas hokejistu ātrums laukumā, kas ļauj secināt, ka līdz šim sagatavošanās norit veiksmīgi.

"Domājām, ka būs pasmaga spēle, jo vakar vēl bija labs treniņš, bet puiši parādīja, ka varam cīnīties. Radījām visai daudz momentus. Vairākumā pret tādu komandu kā Somija pietrūka kādi gūti vārti. Tas ir tas komponents kam piestrādāsim," viņš piebilda.

Tāpat Vītoliņš atklāja, ka

svētdien Latvijas izlases treniņiem pievienosies arī aizsargi Kristaps Zīle un Jānis Jaks.

Ceturtdien Latvija un Somija "Arēnā Rīga" aizvadīs vēl vienu cīņu, kas arī sāksies plkst.19.30.

Pagājušajā nedēļā Latvijas hokejisti aizvadīja divas pārbaudes spēles ar Austriju, abās svinot uzvaru pēcspēles metienu sērijā ar 3:2. Somijai tas bija pirmais pārbaudes mačs pirms gaidāmā pasaules čempionāta.

Latvijas izlasei šajā pavasarī ir paredzētas sešas pārbaudes spēles savā laukumā un divas izbraukumā. Pēc spēlēm ar Somiju latvieši 3. un 4. maijā savā laukumā tiksies ar Norvēģiju. Savukārt 26. un 27. aprīlī notiks izbraukuma spēles ar Šveici.

Latvijas izlasē galvenajam trenerim Harijam Vītoliņam palīdz treneri Lauris Dārziņš, Artūrs Irbe, Petri Nummelins, Ville Peltonens, Raimonds Vilkoits, video treneris Pēteris Groms un fiziskās sagatavotības speciālists Ēriks Visockis.

Latvijas izlase uz pasaules čempionātu Čehijā dosies 9. maijā. 2024. gada čempionāts Prāgā un Ostravā norisināsies no 10. līdz 26. maijam.