«Daugavpils» un «Metta» saņem brīdinājumus par līdzjutēju uzvedību, paužot nostāju par Krievijas agresiju Ukrainā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

 "Optibet" Latvijas futbola virslīgas vienības "Daugavpils" un "Metta" saņēmušas brīdinājumus par līdzjutēju uzvedību savstarpējā spēlē, lēmusi Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komiteja (DK).

Abas vienības saņēma brīdinājumu par klubu līdzjutēju uzvedību, skaidri paužot savu nostāju par Krievijas karadarbību Ukrainā.

"Apkopojot saņemto informāciju no pirmo astoņu kārtu "Optibet" Virslīgas čempionāta spēļu delegātiem, kā arī ņemot vērā pastāvošo saspringto politisko un militāro situāciju Ukrainas valsts teritorijā, aicinām Virslīgas čempionāta dalībniekus (klubus) pievērst pastiprinātu uzmanību darbam ar kluba līdzjutējiem, aicinot pēc iespējas izvairīties no provokatīvām darbībām un izteikumiem, kurus varētu interpretēt kā naida kurināšanu Virslīgas čempionāta spēļu norises vietās," teikts LFF DK paziņojumā.

Tāpat paziņojumā piebilsts, ka gadījumā, ja LFF konstatēs līdzīgus pārkāpumus, tad tiks izskatīta iespēja aizvadīt spēles bez skatītājiem.

Saistībā ar šo spēli "Daugavpils" komanda saņēmusi 100 eiro lielu naudas sodu par paviršu apsardzes darbību.

Savukārt LFF prezidents Vadims Ļašenko, paužot nostāju LFF DK pieņemtajā lēmumā, sestdien paziņojumā norādīja, ka DK ir juridisks orgāns, kuram jārīkojas tiesību normām atbilstoši un jāņem vērā visas lēmumos iesaistītās puses, taču, turpinoties Krievijas karadarbībai Ukrainā, nostājai šajā sakarā jābūt nepārprotamai un bez interpretācijas iespējām.

"LFF vārdā vēlos vēlreiz uzsvērt, ka kategoriski nosodām agresora Krievijas noziedzīgo rīcību Ukrainas teritorijā un paužam viennozīmīgu atbalstu varonīgajai Ukrainas tautai cīņā par savu brīvību," LFF citē Ļašenko.

LFF prezidents arī uzskata, ka DK vēlme atgādināt klubiem un līdzjutējiem par izvairīšanos no atklātām rupjībām un konfrontācijām spēļu laikā ir pareiza, taču šajā gadījumā nav ticis izvēlēts labākais formulējums un komunikācijas veids ar klubiem un līdzjutējiem.

Tāpat Ļašenko norādīja, ka ciena līdzjutēju skaidro un nepārprotamo nostāju, taču tai nevajadzētu provocēt citus līdzjutējus un spēļu apmeklētājus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti