Eiropas futbola vadību rosina pārskatīt atļauju Krievijas jauniešiem spēlēt valstu turnīros

Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) lēmums ļaut Krievijas komandām neitrālā statusā atgriezties U-17 izlašu turnīros raisīja kritiku gan Ukrainā, gan Anglijā, abām nacionālajām federācijām aicinot lēmumu pārskatīt. Arī Latvijas Futbola federācija (LFF) uzskata par neiespējamu deleģēt komandas dalībai turnīros, kur piedalās Krievijas sportisti. 

Lēmumu ļaut Krievijas U-17 izlasēm piedalīties starptautiskos turnīros UEFA izskaidroja ar nevēlēšanos sodīt zēnus un meitenes par pieaugušo rīcību. UEFA plāns paredz spēles ar Krievijas komandu dalību aizvadīt ārpus agresorvalsts un bez jebkādu nacionālo simbolu izrādīšanas. 

UEFA izpelnās kritiku par lēmumu ļaut Krievijas futbolistiem spēlēt jauniešu turnīros
00:00 / 03:24
Lejuplādēt

Savukārt Ukrainas futbola federācija (UFF) norādīja, ka UEFA lēmums apliecina piekāpšanos Krievijas agresīvajai politikai, kuras dēļ jau vairāk nekā pusotru gadu Ukrainā risinās pilna mēroga karš. UFF aicina ievērot līdzšinējos starptautiskajā futbolā ieviestos noteikumus, kas liedz Krievijas dalību starptautiskās sacensībās. 

Savu nostāju negrasās mainīt Anglijas Futbola federācija (FA), paziņojot, ka angļu komandas pret Krieviju nespēlēs. 

UEFA gan uzsvēra savu arvien nosodošo attieksmi pret Krievijas izraisīto karu un apstiprināja, ka visām citām agresorvalsts komandām ceļš uz starptautiskām sacensībām paliks slēgts, līdz Ukrainā tiks atjaunots miers. Tomēr nepilngadīgu futbolistu izslēgšanu no starptautiskas aprites UEFA prezidents Aleksanders Čeferins nosauca par tiešu diskrimināciju, kas mazinātu cerības uz labāku nākotni un gaišāku nākamo paaudzi. 

Nākamais U-17 Eiropas čempionāts 2024. gadā puišiem paredzēts Kiprā, bet meitenēm – Zviedrijā.  UEFA izpildkomiteja uzdeva savām izpildinstitūcijām sagatavot risinājumus, kas ļautu Krievijas U-17 izlasēm piedalīties sacensībās, kur jau ir notikusi izloze. 

UEFA izpildkomiteja otrdien izvēlējās Latviju par 2027. gada U-17 Eiropas čempionāta finālturnīra puišiem rīkotāju. Tas nodrošina Latvijas izlasei vietu turnīra 16 dalībvalstu vidū. 

LFF prezidents Vadims Ļašenko trešdien sarunā Latvijas Radio uzsvēra, ka par Krievijai labvēlīgo UEFA lēmumu zina tikai no medijiem.

Neatkarīgi no Krievijas komandu dalībai noteiktajiem papildu nosacījumiem Latvijas komandas šādos turnīros nepiedalīsies.

Ļašenko uzskata par svarīgu nacionālajām federācijām paust savu nostāju, lai UEFA vēlreiz izvērtētu pieņemtā lēmuma atbilstību.

"Tas ir UEFA lēmums un [LFF] šo situāciju kaut kādā veidā ietekmēt nevar," teica Ļašenko. "UEFA ir arī svarīgi redzēt reakciju un izvērtēt visu, pēc tam pieņemt attiecīgu gala lēmumu."

Par 2026. gada U-17 Eiropas čempionāta rīkotājvalsti kļuva Igaunija, kur neuzskata par iespējamu uzņemt Krievijas komandu, ja līdz turnīra sākumam karš Ukrainā nebūs beidzies un netiks atjaunotas normālas starpvalstu attiecības. Igaunijas Futbola federācijas prezidents Aivars Pohlaks paskaidroja, ka pēc pašreizējiem likumiem Krievijas sportistiem nav tiesību ieceļot uz sacensībām un UEFA par to ir informēta. Ja vien netiks saņemti skaidri signāli par izmaiņām valsts politikā pret nepilngadīgām personām, Igaunijas Futbola federācija neprasīs U-17 Eiropas čempionātam noteikt kādu izņēmuma statusu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti