Florbolisti sāk ceļu uz pasaules čempionātu, izlases treneri gaida pirmais pārbaudījums

Latvijas vīriešu florbola izlase gatavojas pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīram, ko aizvadīs savā laukumā Liepājas Olimpiskajā sporta centrā. Pēc kopumā veiksmīga iepriekšējā cikla, kas noslēdzās ar 5. vietu pasaules čempionātā, darbu valstsvienībā ir sācis jaunais galvenais treneris Heiki Lūkonens, kuru gaida pirmais nopietnais turnīrs ar Latvijas izlasi.

Somu speciālistam ir pietiekami garš, panākumiem bagāts karjeras rezumē – 2012. gadā uzvara Šveices čempionātā, divi pasaules čempiona tituli ar Somijas U-19 izlasi, tāpat viņš kopā ar Šveices nacionālo izlasi ieguvis pasaules čempionāta bronzu. Pēdējos gados Lūkonens ikdienā strādāja Somijā, divreiz iegūstot bronzu. Viņa vadībā Latvijas izlase jau aizvadījusi vairākas treniņnometnes, bet pasaules čempionāta kvalifikācija būs pirmais īstais pārbaudījums. Par savu pirmo prioritāti soms izvirza kolektīva veidošanu izlases ģērbtuvēs.

Heiki Lūkonens (pa kreisi) Latvijas izlases treniņā
Heiki Lūkonens (pa kreisi) Latvijas izlases treniņā

"Mūsu mērķis ir būt visu laiku labākajai Latvijas vīriešu florbola izlasei. Mums jāsāk ar pamatiem, un domāju, ka viss sākas ar sadarbību," savus plānus sarunā ar LSM.lv ieskicēja treneris. "Mēs cenšamies iemācīt spēlētājiem sadarboties un komunicēt laukumā, kā arī ārpus tā. Veidojam komandas kultūru, lai visiem ir saprotamas mūsu vērtības un veids, kā vēlamies strādāt. Iepriekšējie izlases treneri, arī Latvijas klubu treneri, ļoti labi pastrādājuši, lai nostiprinātu aizsardzības pamatus. Tas, ko es vēlos ienest, ir spēle uzbrukumā. Mums jāstrādā arī pie pārejām brīžos, kad atgūstam bumbiņu un dodamies pretuzbrukumos, bet jāapgūst arī atgriešanās atpakaļ, ja bumbiņu pazaudējam."

Lielākā daļa izlases spēlētāju nedēļas nogalē vēl aizvadīja spēles savos klubos, komandai sabraucot kopā tikai nedēļas sākumā.

Lai arī laika patrenēties kopā ir bijis maz, treneri gatavoja informatīvos materiālus, skaidrojot spēlētājiem plānus un ieceres turnīram.

"Mums pēdējais sabraukums bija septembrī, ir pagājis kāds laiks. Esam uzturējuši kontaktu ar spēlētājiem, sekojuši līdzi spēlēm un devuši savus ieteikumus. Pēdējās nedēļas laikā aizvadījām pāris tiešsaistes seminārus. Pirmajā atkārtojām lietas, ko esam darījuši, bet svētdien vakarā jau runājām par turnīra plānu, lomu sadalījumu, maiņām un tamlīdzīgām lietām. Komandai sanākot kopā, aizvadījām fiziskos testus un dažus treniņus laukumā," pēdējo dienu aktivitātes skaidroja Lūkonens.

Turnīra ievadā florbolisti spēlēs pret Lihtenšteinu, Islandi un Vāciju. Ja vācieši Latvijai allaž bijuši ļoti neērti pretinieki, tad abas pārējās komandas gan uzskatāmas par galvastiesu vājākām. Neskatoties uz acīmredzamo Latvijas pārspēku, valstsvienības galvenais treneris ir piesardzīgs, atgādinot, ka

Latvijas florbolistiem spēle ar bumbiņu ne vienmēr iet tik gludi, kā gribētos.

"Mēs ļoti koncentrējamies uz vairākuma/mazākuma brigādēm, kā arī standartsituāciju izspēlēm, kas saspringtās spēlēs var izšķirt daudz. Būs dažādi pretinieki, tostarp komandas, kas varētu mums atdot bumbiņas kontroli. Latvijas izlasei tas iepriekš ir sagādājis problēmas – ko darīt ar bumbiņu pret organizētu aizsardzību. Tāpat ir jādomā, kā saglabāt intensitāti un izpildīt spēles plānu visas 60 minūtes," Lūkonens saglabāja piesardzību pirms kvalifikācijas spēlēm.

Pēdējos gados līderu lomas Latvijas izlasē ir pārņēmuši gados jaunāki spēlētāji, noslēdzoties paaudžu maiņas procesam. Komandas kapteinis turnīrā Liepājā būs Pēteris Trekše, kurš pērn kļuva par Somijas čempionu, apliecinot savu piederību vienā no spēcīgākajiem nacionālajiem florbola čempionātiem.

Šogad Somijas augstākajā līgā spēlē četri latviešu florbolisti.

"Ir svarīgi, ka kāds jau tur ir. Iepriekš bija Artis Raitums, Ingus Laiviņš, vēl pāris spēlētāji. Tad aizbrauca Morics Krūmiņš un es to redzēju, arī gribēju braukt un spēlēt, jo tur var sevi pierādīt. Tad aizbraucu es un jaunie spēlētāji to visu redz. Visi jau saprot, ka Latvijas līmenis ir atbilstošs līdz brīdim, kad to sasniedz, bet pēc tam vairs nerodi izaugsmi. Tad ir jālemj – vai gribi fokusēties uz citām lietām un sportu atstāt otrajā plānā, vai tomēr gribi progresēt, redzot attīstību un potenciālu. Somijā mēs esam vairāki, kas jau iedzīvojušies, tāpēc arī citiem ir vieglāk saprast, kā tur ir, kādi ir apstākļi, kā darīt labāk," par latviešu florbolistu pāreju uz Somiju stāstīja Trekše.

"Iepriekšējais cikls ar iepriekšējo treneri bija ļoti labs, kaut kādā mērā arī progresīvs. Domāju, ka spēlētāji un visi pārējie juta, ka no trenera maksimums ir paņemts, mērķi sasniegti. Bija sajūta, ka mums ir potenciāls dabūt augstākas vietas.

Jaunā trenera vīzija ir uz izaugsmi, rezultātu, un viņš uzskata, ka esam izmantojuši kādus 60% sava potenciāla.

Viņam ir atbildes, kāpēc mēs esam šādi un kur varam būt labāki. Viņš ir pozitīvi tendēts un izcels, ko dari labi, ko vari darīt labāk," jaunā galvenā trenera ienākšanu izlasē pirms kvalifikācijas raksturoja Trekše.

"Trīs spēles grupā, kur galvenais pretinieks ir Vācija – un viņi jāuzvar. Ja izdosies, tad varam uztaisīt šovu un uzspēlēt pret Somiju. Treneri mums tiešsaistes sapulcēs izstāstīja spēļu plānu, gatavošanos. Katram spēlētājam iedalīta sava loma un mērķi. Kā spēlētāji esam izsalkuši būt izlasē, spēlēt kvalifikāciju Liepājā. Atceros iepriekšējo turnīru, tur bija ļoti daudz fanu, viss labi noorganizēts," sacīja florbolists Trekše.

Liepājā sacentīsies astoņu valstu izlases, sadalot četras ceļazīmes uz gada nogalē paredzēto pasaules čempionātu.

Latvija sāks vienā apakšgrupā ar Lihtenšteinu, Vāciju un Islandi, savukārt otrā grupā spēlēs Somija, Igaunija, Nīderlande un Francija. Divas ceļazīmes uz čempionātu uzreiz iegūs katras grupas uzvarētāji, savukārt atlikušās divas ceļazīmes tiks sadalītas pēdējā spēļu dienā sestdien, sacenšoties abu grupu otrajām un trešajām vietām. Latvijai pirmā spēle būs trešdien plkst. 19 pret Lihtenšteinu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti