Florbols

Florbola čempionāta fināls FBK Valmiera - Lielvārde/FatPipe. Intervija ar Maiklu Nazarovu

Florbola čempionāta fināls, Lielvārde/FatPipe saņem čempionu kausu

«Lielvārde/FatPipe» uzvar pagarinājumā, izcīna Latvijas florbola čempionu laurus. Spilgtākie notikumi

"Lielvārde/FatPipe" sestdien "Arēnā Rīga" Latvijas čempionāta finālspēlē ar 5:4 pagarinājumā pieveica FBK "Valmiera" florbolistus un ceturto reizi izcīnīja valsts čempionu kausu.

Spēles sākums "Lielvārde/FatPipe" nebija veiksmīgs, jo komanda nonāca iedzinējos ar 0:2, taču turpinājumā guva nākamos četrus vārtus un bija tuvu uzvarai pamatlaikā. Tomēr pamatlaika pēdējās divarpus minūtēs Valmieras komanda panāca izlīdzinājumu 4:4. Pagarinājuma 5. minūtē uzvaras vārtus guva Maikls Nazarovs.

FBK "Valmiera" atklāj rezultātu

Rezultātu 5. minūtē atklāja valmierieši - bumbiņa no vārtu konstrukcijas atlēca pie Arvja Kārkliņa, kurš bez kavēšanās precīzi meta.

FBK "Valmiera" panāk 2:0

Valmieras vienības kapteinis Mārtiņš Broks 10 minūtes vēlāk acīgi nospēlēja vārtu priekšā un sitienā no gaisa komandas pārsvaru dubultoja.

"Lielvārde/FatPipe" samazina rezultāta starpību

Pēdējā minūtē pirms pārtraukuma Aivis Kusiņš vairākuma izspēlē no vārtu priekšas raidīja bumbiņu "Valmieras" vārtos un rezultāta starpību samazināja.

Saruna ar Arvi Kārkliņu

Pirmo vārtu autors Kārkliņš pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda ir labi koncentrējusies, un kāda īpaša noskaņošana nebija vajadzīga, jo visi grib nodrošināt čempionu laurus Valmierai. Viņš piebilda, ka komanda laukumā labi kustina bumbiņu un neizmantoja vēl vairākas vārtu gūšanas iespējas.

"Lielvārde/FatPipe" atjauno neizšķirtu

Otrās trešdaļas vidū rezultāts kļuva neizšķirts - Nika Blumfelda patālu metienu spēlētāju piesegtais Valmieras vārtsargs Agris Rogainis nespēja tvert.

Saruna ar Niku Blumfeldu

"Lielvārde/FatPipe" vārtu guvējs Blumfelds pēc otrās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komanda pēc pirmās trešdaļas nomierinājās un laukumā atgriezās jau daudz organizētāka. Blumfelds par galveno nosauca komandas spēli aizsardzībā, kas palīdzēs tikt arī pie vārtu guvumiem.

"Lielvārde/FatPipe" pirmoreiz izvirzās vadībā

Pirmo reizi vadībā "Lielvārde/FatPipe" pāris minūtes pēc pēdējās trešdaļas sākuma ātrā uzbrukumā izvirzīja Kārlis Stukāns - viņa mestā bumbiņa vārtos nonāca pēc vairākiem rikošetiem.

"Lielvārde/FatPipe" panāk 4:2

Valmieriešu aktīvos centienus panākt neizšķirtu atvēsināja Armanda Savina skaists un precīzs metiens nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām.

FBK "Valmiera" samazina deficītu līdz minimumam

Tomēr tas vēl nebija intrigas atrisinājums - Gvido Lauga minūti vēlāk trāpīja lielvārdiešu vārtos no tālas distances.

FBK "Valmiera" nodrošina neizšķirtu 4:4

Iegūstot iespēju spēlēt vairākumā, Valmieras komandai izlīdzinājumu 24 sekundes pirms pamatlaika beigām panāca Kevins Šmits.

"Lielvārde/FatPipe" gūst uzvaras vārtus

Uzvaru lielvārdiešiem nodrošināja Nazarovs, kurš vārtu priekšā bija veiklākais un tika pie bumbiņas metienam.

Saruna ar Aivu Kusiņu

"Lielvārde/FatPipe" spēlētājs Aivis Kusiņš komandas izcīnīto čempionu titulu intervijā Latvijas Televīzijā raksturoja kā pelnrušķītes stāstu, jo komandas izredzēm izslēgšanas spēļu sākumā neviens cits neticēja. Tomēr komanda spējusi koncentrēties, lai izcīnītu uzvarētāju kausu.

Saruna ar Maiklu Nazarovu

Par finālā labāko spēlētāju uzvarētāju sastāvā nosauktais Nazarovs pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā pasmējās, ka pats rezultativitātē visu sezonu ieturēja pauzi, lai iemestu izšķirošos vārtus finālā.

Saruna ar Ilvi Pētersonu

Latvijas Florbola savienības prezidents Ilvis Pētersons sarunā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka finālu dienā galvenais ir spilgtas emocijas komandām un līdzjutējiem. Tādēļ Pētersons ļoti atzinīgi novērtēja praksi uz izšķirošajām spēlēm tikties vienā dienā visiem vienā lielā zālē.

Saruna ar Kasparu Kreimani

"Lielvārde/FatPipe" galvenais treneris Kaspars Kreimanis pirms fināla intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka sezonas sākumā nebija izvirzīts uzdevums cīnīties par čempionu lauriem, jo ar jaunāku sastāvu galvenais bija nodrošināt vietu izslēgšanas turnīrā. Vēlāk soli pa solim, iesaistot spēcīgākus spēlētājus, komanda devās pretim augstākajiem mērķiem.

Saruna ar Ingu Laiviņu

Savukārt FBK "Valmiera" galvenais treneris Ingus Laiviņš uzsvēra, ka viņa vadītā komanda turpināja jau pērn sākto darbu, kā arī uzlaboja darbību aizsardzībā. Par tik vienmērīgu un augstvērtīgu komandas sniegumu līdzšinējās sezonas garumā Laiviņš pats bija mazliet pārsteigts.

Regulārajā sezonā abi finālisti uzvaras dalīja uz pusēm – septembrī pārāki bija "Valmieras" spēlētāji, savukārt februārī Lielvārdes vienība revanšējās. FBK "Valmiera" regulāro sezonu pabeidza pirmajā pozīcijā, turpretim lielvārdieši ierindojās 7. vietā.

Iepriekš sestdien spēlē par 3. vietu "FS Masters/Ulbroka" ar 8:5 pārspēja "Ķekava/RB&B" florbolistus.

Ieskats sieviešu florbola finālmačā

Savukārt finālā sievietēm Kocēnu "Rubene" sestdien ar 6:5 pagarinājumā pārspēja NND/RJTC florbolistes un 15. reizi kļuva par valsts čempionēm.