Sporta ziņas

Latvijas čempionāta posms enduro. Rauls Blumfelds

Sporta ziņas

Pasaules spēka vīru čempionāts

Ričards Plāte gatavojas Pasaules čempionātam vingrošanā

Lielbritānijā startē pasaules čempionāts, Latvijas vingrotājs Plāte mērķē uz augstāku rezultātu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Vingrotājiem oktobra izskaņā sāksies sezonā galvenās sacensības, pasaules čempionātā Lielbritānijas pilsētā Liverpūlē pulcējot 74 valstu pārstāvjus. Latvija būs pārstāvēta ar vienu sportistu – 19 gadus veco Ričardu Plāti, kurš pirmo pieredzi augstākā līmeņa sacensībās iekrāja jau iepriekš un sarunā ar Latvijas Televīziju pauda apņemšanos šoreiz sasniegt labāku rezultātu. 

Latvijas labākais vingrotājs Plāte ikdienā treniņus apvieno ar studijām Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), kur apgūst elektroinženiera specialitāti. Vingrošanā Ričards ir kopš piecu gadu vecuma, un sportista gaitās viņš pirms diviem gadiem Eiropas čempionātā junioriem izcīnīja 4. vietu vingrojumā uz stieņa. Pērn viņš debitēja pasaules čempionātā pieaugušajiem, pirmajā mēģinājumā tik lielās sacensībās iegūstot 42. vietu daudzcīņā.

Plāte saskata iespēju Liverpūlē pakāpties augstāk. Pasaules čempionātam Ričards kvalificējās Eiropas meistarsacīkstēs, ieņemot 60. vietu. Trīs dienas nedēļā treniņi Plātem jāapvieno ar mācībām, bet pārējās dienās viņš treniņiem velta 3–4 stundas. 

"Esmu izgājis diezgan lielu sagatavošanās ceļu. Tagad esmu enerģijas un spēka pilns," pastāstīja Plāte. "Domāju, ka esmu pilnībā gatavs un [pasaules čempionātā] rādīšu, uz ko esmu spējīgs."

Ričarda lielais mērķis ir kvalificēties Parīzes olimpiskajām spēlēm. Individuāli sportistiem kvalifikācija sāksies 2023. gadā, bet jau Liverpūlē olimpiskās ceļazīmes nopelnīs pa trim labākajām valstīm komandu sacensībās.

"Nākamgad ir kvalifikācija uz olimpiskajām spēlēm, un es atdošu visus spēkus, lai kvalificētos šīm sacensībām," uzsvēra Plāte.

Pasaules čempionātā kvalifikācijas sacensības vīriešiem būs pirmdien, 31. oktobrī. Nedēļas nogalē pirmās kvalifikācijā startēs sievietes, Latvijas vingrotājām nepiedaloties. Pasaules čempionāts noslēgsies 6. novembrī ar finālsacensībām atsevišķās disciplīnās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti