Latvijas Vingrošanas federācijā vēl lems par iespēju piedalīties kongresā ar Krievijas dalību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Vingrošanas federācijā (LVF) vēl nav pieņemts lēmums par iespēju piedalīties Starptautiskās Vingrošanas federācijas (FIG) kongresā, kur gaidāma Krievijas un Baltkrievijas pārstāvju dalība, LSM.lv pirmdien pastāstīja LVF ģenerālsekretāre Nataļja Prokofjeva.

FIG kongress paredzēts 11. un 12. novembrī Stambulā, un līdz tam vēl ir pietiekami ilgs laiks, lai dalības jautājumu apspriestu LVF valdē, paskaidroja Prokofjeva. Sagaidāms, ka LVF pirms lēmuma pieņemšanas apspriedīsies arī ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK), lai noskaidrotu tās nostāju. 

Prokofjeva gan bažījas, ka politiski pavērsieni var nelabvēlīgi ietekmēt vingrošanā būtisku jautājumu risināšanu.

FIG kongresu sākotnēji bija paredzēts rīkot Norvēģijā, kur nacionālā federācija no organizēšanas atteicās un protestā pret agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas dalību boikotēs pasākumu arī pēc tā pārcelšanas uz Turciju. Boikotam pievienojās arī Ukraina un Igaunija, bet Polijas Vingrošanas savienība pavēstīja, ka kongresā risināmo jautājumu apspriešanā iesaistīsies tikai attālināti. 

Pēc Krievijas armijas iebrukuma Ukrainā FIG sākotnēji nolēma, ka Krievijas un Baltkrievijas sportisti starptautiskās sacensībās drīkst piedalīties neitrālā statusā. Tomēr 7. martā FIG nostāju mainīja un Krievijas un Baltkrievijas vingrotāju dalību aizliedza. 

Savukārt par Krievijas un Baltkrievijas pārstāvju dalību federācijas aktivitātēs FIG prezidenta Morinari Vatanabes nostāja ir, ka viņu darbība nav saistāma ar izcelsmes valsti un ir uzskatāma par neitrālu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti