Dopinga kontroli Krievijā uz laiku pārņems briti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 4 mēnešiem.

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) trešdien informēja par vienošanos, pēc kuras dopinga kontroli Krievijā uz laiku pārņems Lielbritānijas antidopinga organizācija. Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) darbību pēc apsūdzībām sportistu pārkāpumu piesegšanā novembrī uz laiku apturēja.

Apvienotās Karalistes Antidopinga aģentūras pārziņā būs dopinga kontrole Krievijā ne tikai vieglatlētikā, bet arī visos citos sporta veidos. Vieglatlētikā Krievijas sportistiem pēc iepriekšējām apsūdzībām un daudzu atlētu sodīšanas pašlaik praktiski ir liegts piedalīties starptautiskās sacensībās.

Krievijas sporta funkcionāri solīja ieviest nepieciešamās reformas, lai atgūtu tiesības nacionālajai antidopinga organizācijai (RUSADA) veikt dopingta pārbaudes. Tomēr pēc trīs mēnešu darba tika panākta vienošanās, ka Apvienotās Karalistes Antidopinga aģentūra sadarbosies ar RUSADA, lai veiktu analīzes Krievijas sportistiem, kas "tiks izraudzīti mērķtiecīgi un pēc informācijas iepriekšējas analīzes".

Analīžu rezultātus pārraudzēs neatkarīga institūcija, kas darbosies pilnīgā WADA pārraudzībā. Ja arī Krievijas vieglatlētika līdz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm atgriezīsies starptautiskā apritē, sportisti starptautiskās sacensībās nevarēs piedalīties, ja viņiem vismaz trīsreiz nebūs veiktas dopinga pārbaudes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti