Panorāma

Brīvprātīgie ražo gultas piefrontē esošajiem

Panorāma

Panorāma

LHF soda divus hokejistus par dalību spēlēs Krievijā

Putina «Nākotnes spēlēs» iesaistās vairāki Latvijas hokejisti, federācija aptur viņu licences

Krievijas diktatora Vladimira Putina trešdien Kazaņā atklātajās "Nākotnes spēlēs" piedalās vairāki hokejisti, kuri agrāk spēlējuši Latvijas izlasēs vai bijuši kandidātu lokā. Tas pārsteidzis gan daudzus hokeja līdzjutējus, gan Latvijas Hokeja federāciju (LHF).

(papildināts ar Latvijas Hokeja federācijas prezidenta teikto)
LHF ceturtdien informēja par licenču apturēšanu Latvijas hokejistiem, kuri piedalās turnīrā Kazaņā. Kā "Baltic Select" komandas dalībnieki turnīra mājaslapā ir norādīti Ervīns Muštukovs, Kirils Tambijevs, Pāvels Goroškovs, Martins Lavrovs, Aleksejs Popovs, Alisers Mubarakšins un Ņikita Zantmans. Zināmākais komandas hokejists – vārtsargs Muštukovs – 2015. gadā bija iekļauts Latvijas valstsvienības sastāvā pasaules čempionātā. LHF gan var sodīt tikai divus hokejistus - Lavrovu un Goroškovu, kuri ir saistīti ar federācijas rīkotajām spēlēm. 

Vairāki Latvijas hokejisti iesaistās Krievijā organizētās sacensībās
00:00 / 07:18
Lejuplādēt

Pašsaprotami, ka Latvijas hokejistu spēlēšana Krievijā tiek izmantota propagandai – spēļu atklāšanā uz videoekrāna bijis redzams arī sarkanbaltsarkanais karogs. Dalība sacensībās Krievijā paredz iesaistītajiem sportistiem aizliegumu spēlēt Latvijas izlasēs, kam viņi gan tāpat nav tuvu.

LHF ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs sarunā ar Latvijas Radio paskaidroja, ka federācijā vēl vērtēs, vai spēlētājiem būtu piemērojamas kādas papildu sankcijas par dalību tādās nestandarta sacensībās. Tomēr licences apturēšana jau nozīmē, ka šie hokejisti kā Latvijas sportisti oficiāli atzītās sacensībās nevarēs piedalīties. 

Savukārt LHF prezidents Aigars Kalvītis telefonsarunā ar Latvijas Televīziju atzina, ka hokejistu dalība pasākumā Krievijā viņu pārsteidza, un bez licences palikušajiem spēlētājiem turpmāk būs liegta iespēja spēlēt Latvijas sacensībās, kā arī viņiem jārēķinās ar ļoti apgrūtinātu piedalīšanos Baltijas līmeņa spēlēs, un ne tikai šosezon. Kalvītis gan atzina, ka ne jau visi, kas māk spēlēt hokeju, ir saistīti ar federācijas organizētām sacensībām. 

"Tas bija milzīgs pārsteigums - mums uzreiz notika sazināšanās ar visiem [LHF] valdes locekļiem," federācijas rīcību pēc informācijas par hokejistu spēlēšanu Krievijā atklāja Kalvītis. "Mēs šo jautājumu apspriedām un arī pieņēmām lēmumu, ka jāaptur licences. Mēs aicinām pārējo divu Baltijas valstu kolēģus no hokeja federācijām arī rīkoties tieši tāpat."

Tā dēvētās "Nākotnes spēles" nav klasisks sporta notikums, bet pretendē uz avangarda koncepciju, vairākus tradicionālus sporta veidus apvienojot ar e-sportu, kā arī aizvadot sacensības datorspēlēs. Piemēram, hokejā katra mača uzvarētāju nosaka datorspēles un 3x3 hokeja spēles rezultātu summā. 

Rīkotāji sludina, ka Kazaņā uz "Nākotnes spēlēm" pulcējas vairāk nekā 2000 dalībnieku no 107 valstīm, lai 21 disciplīnā līdz 3. martam sadalītu 10 miljonu dolāru balvu fondu, taču starptautisku publicitāti īpatnējais pasākums nav ieguvis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti